Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Élemiszermérnököktől kérdezem,...

Élemiszermérnököktől kérdezem, hogy a fizika mely részeit tanuljatok az egyetemen. Mély részekre kellene koncentrálni?

Figyelt kérdés

2021. máj. 5. 05:54
 1/2 anonim ***** válasza:
49%
Én inkább valami megbecsültebb mérnök szakmára koncentrálnék. Nah de a kérdésedre válaszolva: minta tantervekben az adott tárgyra rákattintva pár éve amikor nekem volt még aktuális az egyetem akkor előjött a tárgy leírás. Ott nagyrészt össze vannak foglalva a tárgy által érintett témák. Valamint ha a tárgy neve megvan akkor tanszéki oldalakon találhatsz jó eséllyel pontosabb tematikát hozzá illetve jegyzetet. De egyébként én minden olyan mérnök szakmát elfelejtenék ami a nagy hazai iparágakhoz kicsit is kapcsolódik . ( építőipar és agrárium ). Sajnos túl sok negatív véleményt halottam , olvastam ezekről.
2021. máj. 5. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Élelmiszermérnök vagyok írom nekünk mikben volt fizika meg hogyan:

1. fizikai kémia: termodinamikai törvényszerűségeket tárgyaltunk benne, mikor fog tudni lejátszódni egy reakció pl., gáztörvények, Hess-tétel stb. számolás is volt bőven, de azért nem olyan izmos feladatok mint egy vegyész vagy vegyészmérnöki szakon szerintem.

2. élelmiszerfizika: kb. minden fizikai területet érintettünk, mert valahogy mind kapcsolódik az élelmiszeriparhoz, a radioaktivitástól az optikáig mindent. Ugyanakkor tekintve, hogy egy előadást foglalkoztunk egy témával nem mélyültünk el, számolni itt is kellett, de itt se olyan bonyolult példákra kell gondolni.

3. elektrotechnika: ha volt fölösleges tárgyam akkor az ez, semmi értelme nem volt, elektromosságtani jelenségek fulladásig, főleg ha számolni is kell belőle és még erőltetik is a dolgot akkor megy el még jobban a kedved, de na le kell tudni kész

4. műveletek 1-3: másfél év, de ez egy egészen szerethető életközeli rész, ez már tényleg azzal foglalkozik, hogy optimális körülményeket tudjunk meghatározni egy technológia üzemeltetéséhez. Számolás van bőven, államvizsga tárgy is, bár számolni államvizsgán nem igazán kell, de a képletek ismerete nem árt. Ez igazából magában foglalja a hőtant, a diffúziós műveleteket és az áramlástant, de nem rossz egyáltalán meg érdekes is.

5. méréstechnika: a méréseknek fizikai alapja van ezért kell ismerni hozzá a fizikát nyilván, számolni is kell.

Összességében látod kell ide a fizika is, de ez nem riasszon el, én úgy mentem élelmiszermérnökire, hogy matekból meg fizikából mindig 4es voltam (igaz bioszból meg kémiából 5ös) és nem pusztultam bele, sőt az elektró kivételével mindegyik tárgyam ezek közül 5ös lett, sokat kell gyakorolni, alapeseteket ha tudsz abból le fogsz tudni vezetni összetettebb problémákat is. Deriválni-integrálni, ha nem tudsz akkor sincs semmi veszve, nekünk csak elvétve kellett, akkor is inkább csak levezetésnél amit nem kértek számon. Szerintem egyetemre mire megy az ember jobban rá fog érezni a fizikára, meg nem csak eldarálják a mozaikos könyvből az sem hátrány.

Az első válaszolónak meg annyit, hogy ez is tisztességes munka, csak valóban alacsonyabb a bér jóval, mint egy villamosmérnöknél, de szerintem továbbra is az legértelmesebb agráros szak, amivel nagy sok helyre be lehet kerülni labortól kezdve, minőségbiztosításon át a kormányhivatalig vagy üzletkötői területre bárhova.

2021. máj. 9. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!