Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pénzügy-számvitel vs. jog?

Pénzügy-számvitel vs. jog?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Dilemmám: psz-en vagyok elsőéves, és igazából semleges érzéseim vannak a szakkal kapcsolatban. Egy-két tárgy felkelti a figyelmem, de egyébként nagyon száraz, kvantitatív, és semmi humánum nincs az egészben. Úgy érzem, innen az irodai rabszolgaságon kívül más nem várhat. Ezek zavarnak. Eredetileg jogra akartam inkább menni, és e 2 szak közt vaciláltam már akkor is, talán nem láttam bele egészen, mit is vállalok. Végül eltántorított mindenki a jogtól, hogy nincs benne jövő. Szerintetek megérné ezt itthagynom és átmennem jogra, vagy csak illúzióim vannak azzal kapcsolatban, hogy az nekem jobban feküdne, és az ottani rémtörténetek alapján azt még jobban megbánnám?

2021. máj. 6. 22:52
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Mert aztán a jog nem száraz meg hatalmas izgalom, tele humánnal:D

Tölts le egy közigazgatási/polgárjog anyagot, aztán majd rájössz!

2021. máj. 6. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha netán szakirányú végzettséget igénylő munkában netán egyszer külföldön is kipróbálnád magad, vagy ettől az ötlettől nem zárkózol el akkor pénzügy.
2021. máj. 7. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
És te milyen jövőt látsz a jogban? Van esetleg konkrét elképzelés pl. ügyvédi pálya? Én mindenképp azt az irányt választanám amelyikben szívesebben dolgoznék hosszú távon.
2021. máj. 11. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
82%

Jogon végzettként mondhatom, hogy sokkal inkább pénzügy. Jogi diplomával is irodai rabszolgaság vár, embertelen sok túlórával ls kizsákmányolással, ami lehet, hogy pénzügynél sem túl más, csak nem mindegy mennyit keresel és milyen környezetben.

Pénzüggyel már el lehet menni nagyobb multikhoz, nevesebb helyekre, emberibb munkakörnyezetbe, sokkal több pénzért.

2021. máj. 31. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!