Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi a véleményetek, egy villamo...

Mi a véleményetek, egy villamosmérnöki bsc diplomásnak mennyire feküdne a BME mérnökinfó msc, illetve szerintetek milyen alap dolgokat (programozási nyelvek, stb) lenne érdemes elsajátítanom, hogy legyen esélyem a felvételin és magán a szakon?

Figyelt kérdés
Sziasztok, én egy vidéki egyetemen villamosmérnöki Bsc szakon végzett diák vagyok. Villmérnökin csak nagyon alapszinten tanultunk mindent, így például a programozás is csak c-ben nem túl magas szinten. A matematikai alapú tárgyak mindig is jól mentek azzal nem lenne gond szerintem. A 2022 februárban induló képzéseket céloztam meg, tehát van fél évem tanulni egyénileg, így a kérdésem arra is vonatkozik, hogy mit érdemes mindenképpen megtanulnom a boldoguláshoz, és egyáltalán a felvételhez. Minden segítséget nagyon köszönök!
2021. máj. 8. 12:31
 1/2 anonim ***** válasza:
66%
Villamosmérnök diplomával teljesen felesleges informatika msc-re járni, ugyanis a diploma jogosít dolgozni, és úgyis otthon tanulnál meg mindent. Helyette végezd el a villany msc-t, szerezz rendes villamosmérnöki egyetemi diplomát, sokkal jobban jársz vele. Mellette meg tanulj meg programozni. Segítek könyvekkel és online kurzusokkal, ha az a kérdés, hogy mégis mit kellene.
2021. máj. 8. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
75%

Egészen biztosan elvéreznél a felvételin, mert villamosmérnökként nem tanultad az ott elvárt ismereteket. Itt találsz részletes tematikát és mintakérdéseket: [link]


Egyébként kredithiányod lenne az informatikai tárgyakból, és azokat pótolnod kéne az első két félévben, illetve a tárgyak egy része is olyan előismereteket feltételez, aminek nem vagy birtokában. Ha ennyire a szoftveres terület, akkor villany MSc-n a Számítógép-alapú rendszerek specializációt ajánlanám.

2021. máj. 8. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!