Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyire nehéz emelt töri...

Mennyire nehéz emelt töri érettségin egy 50% összehozni?

Figyelt kérdés

Nehezebb lenne középszinten egy 80%-ot összehozni?


Kb 10 éve nem tanultam történelmet, persze nem 0 a tudás, de amikor belenéztem az emelt töri érettségibe el is ment a kedvem az egésztől xD


2021. máj. 8. 21:22
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Igen, nehezebb, mint középszinten a 80%-ot. Az emelt tényleg a tárgyi tudásra megy rá, míg közép szinten az első 12 feladathoz is használhatsz atlaszt, addig emelten csak az esszéíráshoz. 3 esszé van 2 helyett, egy rövid, egy hosszú és egy komplex.


A szóbeli 30 témakör, ezeket akár 5-6 külön tételre (vagy többre is) lehet bontani, tehát a közép 80% egyszerűbb, mint az emelt 50%.

2021. máj. 8. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
90%
Attól függ, mennyire érdekel a töri, szerintem összehozható, én földrajzból voltam így, egy kevés készüléssel összehoztam belőle 54%-ot tavaly, pedig el se akartam menni eredetileg, s rühelltem az egészet. Ha meg van az érdeklődés, hajlandó vagy vele napi 2 órát foglalkozni, nem az utolsó pillanatban állsz neki, szerintem simán összehozható akár egy 60-70% is. De amúgy igen, könnyebb középszinten összehozni, bár az esszé pontozása ott is szubjektív.
2021. máj. 8. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi!


Egyáltalán nem érdekel (persze 1-2 téma kivételével de ilyen középkor meg stb sosem érdekelt) de sajnos muszáj, ha egyetemre akarok menni

2021. máj. 9. 14:48
 4/4 anonim ***** válasza:
Nincs más tárgy, ami jobban érdekel? Mondjuk a földrajz? Az egyik legkönnyebb emelt szinten, ha naponta készülsz 1-1.5 órát 1 évig. Melyik szakra akarsz menni? Persze, ha publikus. Pl, “gazdasági” szakon az emelt föcit+középszintű törit elfogadják.
2021. máj. 9. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!