Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy gyakoroljak matek érettsé...

Hogy gyakoroljak matek érettségire?

Figyelt kérdés
2 éve "érettségiztem" és az összes tantárgyból átmentem kivéve a matekból. Nekem valahogy sosem ment a matek, általános iskolában ment talán olyan szinten, hogy meg tudjak oldani egy százalékszámítást, vagy bármilyen szöveges feladatokat egyedül de azóta normális matek óra nem volt nekem. Voltam matektanárnál ahol igaz sokat költöttem de nem segített. De részben én is lusta voltam igazán áttanulmányozni a dolgokat de az én szintemhez baromi nehezek a feladatok főleg ezek a logaritmus, szöveges feladatok, számolások. 2x nekifutottam de sokan mondják, hogy én nem vagyok ehhez buta ami lehet igaz csak lusta. Viszont én kórházban szeretnék egyszer dolgozni teljes szakképesítéssel viszont érettségi nélkül ez nem megy. Legalább egy kettes szintet szeretnék kihozni, nem pedig hibátlan matekot de nekem még ez se megy valahogy. És nem tudom meddig lehet próbálkozni vagy hány év kihagyás után lehet újra megírni. Papírom azt hiszem a suliban maradt, mert itthon nincs de gondolom nyilván tartják valahol hogy ezekből átmentem nem? Volt azért akiknek szintén nem ment a matek sőt más tantárgyak sem de nekem csak a matek hiányzik a teljes érettségiből és ez kínoz, hogy egy matek miatt nincs érettségim és 2x neki futottam persze hanyagság és lustaság miatt persze nem is ment, mert tényleg csak pár pontom lett ami butaságra vall (3-4 max..)lefagytam szó szerint. Tudom, most mindjárt jön a de hát mindenki meg tud legalább egy kettest írni matekból..hát nem mindenki. Nagyon butának érzem magam ebből. Bár elég keveset is gyakoroltam rá. Viszont ha gyakorlok akkor ugye más számok meg példák vannak és élesben meg szintén más és ekkor lefagyok. Mit tanácsoltok, hogy írjam meg a matek érettségit és mikor? Mennyi időt kéne tanulni rá, hogy egyedül menjen és megírjam kettesre legalább? Van olyan aki többször neki futott a mateknak és sikerült esetleg? Késő már pályát módosítanom ha sikerülne az érettségi egy két éven belül? Szeretnék bizonyítani nem csak a tanároknak, családnak hanem magamnak is mert ha minden tantárgy sikerült akkor a matek se lehetetlen.24l

2021. máj. 9. 21:08
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Előző évek feladatsorait gyakorold be + magántanár vagy neten van sok videó es hasznos oldal
2021. máj. 9. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Vedd át tanárral, és egyedül is témakörönként az anyagot. Csináld meg azokat a feladatokat, amik a korábbi években is voltak.
2021. máj. 10. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
2# nem az számít, hogy megy e a matek vagy sem. Ne emészd magad miatta. Nekem is 2-es lett a matek érettségim, és biológia szakra jelentkeztem anno 😁 felvettek, elvégeztem, közben senkit nem érdekelt, hogy korábban milyen rossz voltam belőle. 🤷‍♀️ Amit nem értettem addig, utána néztem, ami tényleg szükséges volt. Igaz, ha valamilyen mérnök képzésre jelentkeztem volna, szerintem az első félévben elvéreztem volna, mert oda valóban nem elég a 4-es matek középszintű érettségi sem.
2021. máj. 10. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!