Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek lehet valakiből...

Szerintetek lehet valakiből úgy orvos, hogy nem bírja a vér látványát?

Figyelt kérdés
Egyértelműen nem sebészetre gondolok, hisz nem tudnék senkit összevarrni, sokkal inkább pl. endokrinológiára.

2021. máj. 12. 16:28
 1/8 anonim ***** válasza:
88%

Persze. Majd hozzászokik.


Mondjuk én sosem értettem, hogy egyeseknek mi a baja a vérrel. Piros lé, ami nem bánt. Én sem vagyok oda a látványáért, de nem különösebben zavar.

2021. máj. 12. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
63%

Szia!


Szerintem nem.

2021. máj. 12. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Mikor vért kell adnom, simán kibírom, nem érdel a dolog, de sose nézek oda. Így rendben vagyok.


Viszont egyszer a barátnőmmel mentem, aki ugyancsak vért adott, de ő egyáltalán nem bírja, beszélni se lehet előtte vérről. Én már kész voltam, majdnem ő is, mire azt mondta a hölgy, hogy: "Na még eggyel leveszek és kész". Ahogy ezt meghallottam és láttam a barátnőm arcát, bedugult a fülem, úgy éreztem, mintha víz alatt lennék és ki kellett mennem a friss levegőre. 10 mp múlva már jól voltam, viszont idegesítő volt, hisz én már akkor túl voltam rajta és erre pont akkor kaptam "frászt". Na mondom tiszta gyerekes az egész...


Viszont mindenki fél valamitől.

2021. máj. 12. 16:46
 4/8 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem ez egy velünk született védekező ösztön - ha váratlanul vérző embert vagy kifolyt vért (esetleg csak annak látszó más folyadékot) látunk (pláne, ha sokat), egyből az ugrik be, itt valakit komoly baj ért, és egyfajta menekülési késztetésünk támad, mivel evolúciósan ez a célravezetőbb, mint ha azt kezdenénk keresni, fennáll-e még a veszélyforrás.

De ha hozzászoksz, hogy a testen kívüli vér egyes esetekben valamely előnyös beavatkozás elkerülhetetlen velejárója (pl. műtét), vagy akár kifejezetten szükség is van rá (pl. vérvétel, véradás), és egy kontrollálható dologról van szó, akkor már nem fogsz tőle irtózni, vagy legalábbis távolról sem annyira, hogy orvosként áldásos tevékenységedben megakadályozzon.

Ahhoz tudnám talán hasonlítani, mint ahogy az ember ösztönösen fél a tűztől, de ha kellően kontroll alatt tudja tartani, simán el tud mellette lenni. Pl. aki van annyira gyakorlott és ügyes, hogy nem égeti meg magát a bogrács alá gyújtott tűzzel, az bátran meg fogja főzni a bográcsgulyást. A gázkonvektorban égő gáztól pedig még kevésbé félünk, max be kell tartanunk néhány óvintézkedést a fűtőtest használatánál.


Szóval szerintem pusztán ez ne tartson vissza attól, hogy orvos legyél. Illetve ha mégis ez így felmerül, alaposan nézz magadba, hogy ez nem inkább csak ürügy-e rá, hogy megmagyarázd magadnak (is), miért nem pont orvosi pályát választanál.

2021. máj. 12. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem nem. Még ha később el is mégy egy olyan szakterületre, ahol mondjuk kevesebb ilyen dolog van, akkor is el kell végezni az orvosi egyetemet, ott meg van minden.
2021. máj. 12. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
93%
Az egyetem arról is szól, hogy megszokod a látvány, a szagokat, mindent. Felülírja a félelmeidet, hogy segíteni AKARSZ. A történeted alapján, szerintem nem reménytelen a helyzet. :)
2021. máj. 12. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
95%
Én orvos vagyok és szerintem hozzá lehet szokni. Bár nekem nem voltak ilyen problémáim, ismerek olyat, aki tizenéves korában még elájult a vér látványától, most meg mentőzik.
2021. máj. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
95%
Szia! Én egy felsőbbéves orvosis vagyok, de hasonló helyzetben. Ha tőlem vesznek vért, elájulok, de ha én csinálom, teljesen el tudok vonatkoztatni, és simán képes vagyok rá. Úgyhogy ez ne tartson vissza, fejben dől el a dolog. Ha igazán orvos akarsz lenni, ez nem fog megakadályozni.
2021. máj. 12. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!