Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Fiatalkorúak börtönében...

Fiatalkorúak börtönében mehetek egyetemre?

Figyelt kérdés
Idén érettségiztem és szeretnék menni egyetemre, viszont szeptember körül letöltendő börtönre fognak ítélni, milyen szakokat tanulhatok Tökölön? Kezdhetek kint egyetemet és folytathatom bent, vagy akár levelezőn?

2021. máj. 15. 20:49
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
A büntetett előélet alól mentesítenek vagyis az ügyészség azt kérvényezte a vádiratban, másrészt a bűncselekmény elkövetése idején nem töltöttem be a 16.életévemet, de ennek ellenére 4 év 10 hónap letöltendő szabadságvesztés büntetés várható, mentesítve a büntetett előélet alól.
2021. máj. 15. 22:55
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

Jézus, mennyit kaptál? Másfél évet előzetesben voltál és még olyan sok letöltendő vár rád? Gyilkosok, erőszaktevők meg 2-3 év után szabadulnak....

Ha nem jön össze az egyetem bentről, akkor javaslom hogy valamilyen szakmát tanulj ki, az sosem jön rosszul, még ha csak az otthoni barkácsoláskor használod is majd. Aztán ha szabadulsz, majd beiratkozol az egyetemre (ha felvesznek, tudsz halasztani így nem kell új felvételi).

2021. máj. 15. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
Előkészítő ülésen közel 7 és fél év szabadságvesztést és 6 év közügyektől eltiltást kért rám a főügyészség ez most első fokon mérséklődött 4 év 10 hónapra. Ebből kedvezménnyel 38 hónapot kell leülnöm de leültem már 18 hónapot előzetben és házi őrizetben 25 hónapot amit beszámítanak majdnem 9 hónapnak azaz be kell mennem még 11 hónapra, viszont 6 hónap után jöhetek vissza 5 hónapot reintegrációs őrizetbe... De azért lenne fontos az egyetemi kérdés mert lehet súlyosbítanak a büntetésen vagy nem fogház fokozatban hanem börtönben és akkor még több mint 12 hónap van hátra, főleg ha 5 év felé megy a büntetés akkor ugrott reintegráció és benne van egy 2 év tényleges szab. vesztés. Már ez-idő alatt megtanultam angolul, szereztem is nyelvvizsgát meg még egy nyelvet abból nincsen nyelvvizsgám, viszont tényleg már csak leakarom ülni amit lekell de azidő alatt se akarok tétlenül ülni
2021. máj. 15. 23:07
 14/23 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem egy szakma jó ötlet! Ezt mint diplomás ember mondom.
2021. máj. 15. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem semmi a történeted.. el sem tudom képzelni mit követtél el kvázi gyerekként, amiért ennyi büntetést adnak. De nem is erről szól a kérdésed. Egy értelmes embernek tűnsz és kívánom neked hogy sikerüljön túllépni majd ezen az időszakon és el tudd végezni az egyetemet. A helyedben megfontolnám a külföldi tanulmányokat a későbbiekben, sajnos a magyar társadalom nagyon előítéletes és az egyetemen a tanárok tudni fogják ki vagy, még ha hivatalosan is nem tudhatnák, és emiatt lesz aki ki akar tolni veled.
2021. máj. 15. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
Lényegében jelentős mennyiségű marihuánát foglaltak le, és jelentős mennyiségű kültéren termesztett élő hibrid feminizált növényeket.
2021. máj. 15. 23:47
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

Ja gondolom vettetek magot, először csak a haverokkal toltátok aztán adtatok el, egyre több volt a profit, egyre több volt a tő.


Hát ez ilyen.

2021. máj. 16. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

Elméletileg mehetsz jogod van a tanuláshoz, viszont ehez a reintegrációs tiszt engedélye szükséges és jó magatartást kell produkálnod.

Javaslom beszélj egy ügyvéddel erről mielőtt bekerülsz.

2021. máj. 16. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

Hát amennyiben a büntetett előélet alól mentesítenek, úgy érdemes elgondolkodni ezen, viszont saját tapasztalatból mondom, hogy közigazgatásban a jelentkezéshez szükséges az erkölcsi bizonyítvány, és ezt ha közvetlen a jelentkezésedben nem is, de a kinevezés előtt ellenőrizni szokták, és ha nem stimmel akkor nem kapod meg az állást.

Mindenképpen érdemes erről beszélni előre hozzáértő személlyel.

Az írásodból ítélve intelligensnek tünsz, kitartást kívánok neked.

2021. máj. 16. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%
Azta, ez nagyon durva történet
2021. máj. 17. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!