Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Zavar, hogy az otthonom egy...

Zavar, hogy az otthonom egy átjáróház és sosincs csend, nyugalom. Mit tegyek, hogy végre rám is tekintettel legyenek?

Figyelt kérdés

Apukám 4 órában dolgozik, anyukám pedig nyugdíjas és így mindketten viszonylag sok időt töltenek itthon. Teszik a dolgukat mint bárki más és nyilván ezzel jár egy alapzaj, de néha már azt érzem picit túlzásba viszik (pl. egész nap hangosan szól a tv, hangosan szinte kiabálva telefonálnak, trappolnak a lépcsőn, csapkodják a szekrény ajtókat stb. és engem is gyakran szólítgatnak, kopognak a szobám ajtaján és nyilván nem eget rengetően fontos dolgokkal keresnek meg). Emellett a nagymamám is gyakran átjön hozzánk, hétköznap és hétvégén is, ilyenkor őt kell szórakoztatni, adni neki ezt, adni neki azt, meghallgatni, beszélgetni vele. Van egy idősebb testvérem is, aki minden hétvégén átjön hozzánk és akkor ugyanúgy vele kell beszélgetni vagy éppen kitalál valamit, hogy most ezt csináljuk, azt csináljuk (most hétvégén pl. nekiállt ablakokat csiszolni, festeni). Valamint anyukám testvére is rendszeresen áthozza hozzánk az unokáját és akkor a gyerek van a porondon, aki pedig kisgyerek révén nyilván hangos, izgága. Vagy akár a szüleim barátai is át szoktak jönni esténként beszélgetni, cigizni, iszogatni.

Én nem vagyok egy nagyon háklis típus és kolis is voltam (ott is azért bőven kellett alkalmazkodni), de már néha tényleg apróbb kis hülyeségek is felhúznak, mert ez engem egyszerűen már zavar. Szinte nincsen olyan nap, amikor nyugalom, csend lenne itthon és ne történne valami, ne állítana be hozzánk valaki. Azt gondolom nem kell mondanom, hogy a távoktatásban ez mennyire zavaró volt, hogy az online élő órák alatt mi ment itthon... viszont már a tanulásban is zavart, de lassan már akkor is felidegesítenek ezzel, ha éppen nincsen semmi dolgom és nem lenne rá okom. Persze, mondtam már nekik, de senkit nem érdekelt és még nekik állt feljebb, hogy én mégis miért szólnék bele abba, hogy ki mit csinál, hogy csinál, mikor jön, meddig marad stb. Én azt gondolom, hogy ez is az én otthonom, én is itt élek és emiatt valamilyen szinten hozzám is kellene alkalmazkodniuk, nem? Nem hiszem, hogy probléma lenne mondjuk valamilyen rendszert szabni a látogatásoknak, hogy XY ezen a napon jön, vagy mondjuk nem hiszem, hogy megállna a világ, ha pl. lekapcsolnák a tv-t mikor éppen nem nézik.


2021. máj. 17. 13:49
 1/3 A kérdező kommentje:
Oops most látom, hogy ebbe a kategóriába került a kérdés, a “családi kapcsolatok”-ba szerettem volna.
2021. máj. 17. 14:15
 2/3 anonim ***** válasza:
96%

De már van suli, miért nem mégy vissza koliba?


Egyébként minimálisan átérzem, nem ennyire, de nálunk is szoktak hangosak lenni. Én általában berakom a fülesem és zenét hallgatok, sorozatozom, vagy bármit ,ami szórakoztat és elnyomja a hangokat, így számomra kevésbbé zavaró.


Tekintettel kéne, hogy legyenek rád is, de ezzel a kényelmükbôl kéne elvenniük, ezért szarnak rád, nem látom esélyét, hogy meg tudnád győzni őket.


A látogatókról annyit, hogy nem te hívtad őket, nem neked kell szórakoztatni őket. Emellett, ha heti szinten járnak, akkor már nem is ilyen nagy ritkák, hogy kötelezően beszélgetni kéne, mert olyan régen láttad. Mond azt, hogy tanulsz, ülj le egy nyitott könyvvel az asztalod elé és telefonozz, majd tedd el, ha kopognak. Lehet, hogy az elején majd besértődnek, én ilyenkor mindig azzal védekeztem, hogy tini vagyok, hagyjanak már békén.

2021. máj. 17. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Egyetemista vagyok, nálunk még nincsen kollégium.
2021. máj. 17. 15:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!