Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Károli Gáspár Református...

Károli Gáspár Református Egyetem Állam és Jogtudományi karról mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A Károli Gáspár Református Egyetem Állam és Jogtudományi karra szeretnék menni továbbtanulni. (Ügyvéd szeretnék lenni) Mi a véleményetek erről az egyetemről? Vagy inkább a Pázmányra jelentkezzek? (ELTE kizárva, nagyon nem tetszik az az egyetem.) Tapasztalatokat és véleményeket illetve tanácsokat szívesen fogadnék. Köszönöm!

2021. máj. 18. 17:49
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
69%

Én 2020-ban nyertem felvételt a Károli jogász szakára. Nem szeretnélek lelombozni kérdező, de nekem sajnos nincs jó sok tapasztalatom a csoporttársakkal szemben. Elég sok a sznob, másokkal szemben lenéző magatartást tanúsító hallgató. Sok a "nagymenő", akik különböző klikkeket alakítanak ki.


Ráadásul sokan ezek az ultrakonzervatív, tipikusan gyűlölködő keresztények, akik állandóan csak gyűlölködnek, még a messenger csoportban is a különböző nemzetiségek, illetve nemi identitásúak ellen.


Azt már csak halkan jegyzem meg, ha nem szimpatizálsz a jelenlegi kormányunkkal, akkor pláne ne menj oda, mert elég sokan "hithű" fideszesek.


De ha mégis odajelentkezel adok pár tanácsot, hogy népszerű legyél:

- Tiszteld istenként Horthyt, azt imádják

-Gyűlöld a melegeket

- Magasztald fel teljesen mértékben a jelenlegi kormányunkat, illetve degradáld le a nyugati országok vezetését

- Legyél Trianon fanatikus, gyűlöld a románokat, szlovákokat stb.

- Vagánykodj azzal, hogy mennyit piálsz, mert az nagyon menő


Ui: Nem akarlak lebeszélni erről a suliról, csak érdemes ezeket a szempontokat is figyelembe venni mikor sulit választasz, mert én nem tudtam róla.

2021. máj. 29. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Huh ez azért elég komoly. Nem hittem volna, hogy ilyenek az ottani hallgatók. Mindenkitől azt hallottam eddig, hogy olyan mint egy nagy család, mindenki elfogad mindenkit stb stb stb. Nagyon szépen köszönöm, hogy ezt elmondtad. Elgondolkodtató. A tanárok milyenek amúgy? Vagy már átjelentkeztél máshova?
2021. máj. 30. 23:31
 13/21 anonim ***** válasza:

#12 Végül úgy döntöttem, hogy otthagyom a jogot, nem igazán volt az én világom. Szeptembertől másik szakon kezdek.


Én is azt hallottam, hogy nagyon családias a légkör, meg is lepődtem rajta. Sajnos szomorú, hogy ezekből lesznek a jövő jogászai.


Sok tanárt nem igazán sikerült megismernem, de akik tanítottak azokkal nem adódott problémám.

2021. máj. 31. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Értelek, köszönöm a választ.

Ne vedd oly biztosra, hogy ők sikeres jogászok lesznek:) Ki tudja mit hoz az élet.

2021. máj. 31. 09:10
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

9-es válaszoló vagyok :)

Végül voltam betekintésen és kiderült, 450 pontot kapartam össze. Ezzel kicsit nyugodtabb vagyok :)

Bár én biztos vagyok benne, hogy nem lesz drasztikus emelkedés.

2021. máj. 31. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Jaaj nagyon örülök neked!! Ügyes vagy, gratulálok! :) Sok sikert a továbbiakban.
2021. jún. 1. 09:08
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
#15 Gratulálok, nagyon szép eredményt értél el. 😊
2021. jún. 1. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
Köszönöm szépen, aranyosak vagyok! :)
2021. jún. 1. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Szia ! Nekem nagyon nem tetszett , maga a környék is borzalmas , az órák hihetetlen rosszak. Miért rosszak? Nagyon egyszerű , általában estére kell menni az egyházi órájukra , alig lehet normális órarendet csinálnia a hallgatónak , borzalmasan unalmasak voltak az órák . Lehangoló épület , lehangoló termekkel. Nem tudom milyen személyiség vagy ,de szerintem érdemesebb egy kicsit nyitottabb légkörű egyetemet keresni . Az egyházi óráktól garantáltan falra mászik az ember:)) Inkább váltottam az Eltére ,ég és föld!! Nézd én nem akarlak lebeszélni , fontos az első benyomás ,de inkább többször nézd meg a sulikat , persze ha van rá lehetőséged.Én nagyon akartam idejárni , és ez volt a legszimpatikusabb , de hatalmas tévedés volt !!Igazából reggelig sorolhatnám a tényezőket , de tök felesleges , te úgyis a saját szemszögödből fogod látni a sulit.

Nagyon szép az eredményed , kár eltékozolni erre , amikor egy jobb egyetemen tanulhatnál jogot .

EZ AZ ÉN VÉLEMÉNYEM!!!

Remélem bölcsen döntesz!

2021. jún. 2. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

Fontolóra veszem amiket írtál. Nagyon nagyon szépen köszönöm, hogy vetted a fáradtságot és leírtad!:)

(Amúgy még egy kérdésem lenne: a felvételi pontszámokhoz hozzátartozik a szóbeli is /a covidos helyzetet leszámítva/ vagy ott csak az évvégi jegyek és az írásbeli pontszámok/százalékok számítanak? (

2021. jún. 2. 23:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!