Lesz az orvosi könnyebb?

Figyelt kérdés

Most vagyok másodéves, nincs végzett orvos a családban és nem ismerek felsőbbéveseket, végzetteket.


Mióta ide járok nincs életem, amit nem nagyon bánok mert ugye pandémia van, de olyan mint egy versenyfutás ahol ha eléred a célt/átmész/ szólnak, hogy bocsi még 800 méter.


A harmadév esetleg könnyebb? 4-5 már elvileg gyakorlatiasabb és nem ennyire tisztán seggelős..



2021. máj. 18. 19:16
 1/9 anonim ***** válasza:
57%
Nem.
2021. máj. 18. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
92%
Én is másodéven szenvedek, átérzem amit írsz :(
2021. máj. 18. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én nem Pécsre jártam, de szerintem negyedévtől kezdve valamivel könnyebb lesz. Olyan szempontból, hogy vizsgákon nincs az a szigor, nem kell mindent IS tudni. Gyakorlatiasabb és kevésbé seggelős viszont nem igazán lesz.
2021. máj. 18. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Akkor ne varjam megvaltaskent a harmadevet?:D
2021. máj. 18. 23:30
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem lesz jobb.
2021. máj. 19. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Harmadév még rosszabb, mint a másodév. Ott van a kórélettan, patológia, és mikrobiológia. A negyedév se egyszerű egyébként, nem igazán hiszem, hogy mi alapján mondják azt egyesek, hogy könnyű. Mondjuk a népegészségtan kevésbé kínai, mint a mikrobiológia. Persze kapsz valamicske levegőt harmadév után, de ugyanúgy rossz. Onkológia, radiológia, farmakológia szintén nem a legjobb, de legalább érdekesek.
2021. máj. 19. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Azért mondjuk, azért mondják, hogy a harmadévtől könnyebb és jobb, mert ott már normálisabbak a tanárok, vizsgáztatók, ésszerűbben vizsgáztatnak, meg életközelebbi, a szakma szempontjából túlnyomórészt hasznosabb dolgokat kell megtanulni. Ezen kívül az is könnyebbséget jelent, hogy addigra kialakulnak azok az alapok, pl. élettanból, stb, amire azért lehet építkezni. Terminológia, élettan, logika, stb. De ettől függetlenül ott is rengeteget kell tanulni, mert a tananyag ott is rengeteg, valószínűleg még több is, csak a hangulata, stb kicsit más.
2021. máj. 19. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Bár látom, a kérdés Pécsre vonatkozott, amit írtam, az Budapestre igaz, én oda jártam. Pécset nem ismerem annyira. 7-es voltam
2021. máj. 19. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Én most vagyok harmadéves a POTE-n. Sok az anyag most is, talán még több a patosz, mint az anat, de érdekesebb . Rendesebbek voltak velem a vizsgáztatók , mint az előző években . Megalázás sem ért eddig.( pedig vizsgáztam intézet vezető professzornál és nem is voltam a legjobb.) Én csúsztam az anat szigom miatt, volt csoporttársaim szerint a negyedév már jobb. Sokat kell ott is tanulni, de már nem megy úgy vérre . Kitartást a vizsgaidőszakhoz!
2021. máj. 19. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!