Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy működik az osztatlan...

Hogy működik az osztatlan tanárképzés? Középiskolai végzettséggel taníthatok általánosban? Főként gyógypedagógiával fogok foglalkozni az előrelátható munkahelyemen, ami általános iskola. Ezzel esetleg óraadó lennék és érettségiztetnék.

Figyelt kérdés

2021. máj. 18. 20:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Az osztatlan tanári középiskolai 12 félev. 5+1 az utolso év gyakorlat. Ezzel bárhol taníthatsz, de kiszállhatsz 4+1-gyel is mert vannak olyan tárgyak amik eddig tartanak, de a többséggel csak általános iskolába lehet igy tanítani. A nyelvszakok csak 5+1 eves formaban vannak nalunk. Meg kell irni egy portfóliót szakdogát vagy módszertan es szakmai ZV is. Ket tárgyat kell osztatlanban csinálni pl: matek-fizika. Nagyjabol ugyanakkora aranyban vannak a képzésben tárgyak mindkettőből, de altalaban az a domináns ami "elöl" van.
2021. máj. 18. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
81%
Középiskolai végzettséggel nem taníthatsz tanárként. Érettségiztetni meg végképp nem.
2021. máj. 18. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
A kérdés nem erre irányult, hanem a középiskolai tanári végzettségre 😄 valamit félreértett.
2021. máj. 18. 22:00
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

"Középiskolai végzettséggel taníthatok általánosban?"


Pedig te nem tetted fel értelmesen a kérdést. Olvasd csak! Én is úgy értettem ahogy a 2.hozzászóló.


A kérdésed így hangzik: érettségivel taníthatok általánosban?

2021. máj. 18. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Igen, viszont jeleztem, hogy az osztatlan tanáriról van szó.
2021. máj. 18. 22:41
 6/13 anonim ***** válasza:
65%
Középiskolai tanárképzés esetleg
2021. máj. 18. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
76%
Inkább szerintem gondold át először, hogy mit is szeretnél. Mert ha te sem tudod mi honnan tudnánk?
2021. máj. 18. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Szépen kérlek, hogy gyógypedagógiai feladatköröket csak gyógypedagógusi végzettséggel láss el, mindenki érdekében ! :)
2021. máj. 28. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
75%
Első válaszolót kijavítanám: mindkét szak egyenértékű, nincs dominánsabb fél. Ez osztatlan képzés, nem alapképzés minorral, mint volt régen az osztott tanárképzés. Nyilván vannak olyan órák, amik kimaradnak, míg az alapszakosoknak meg van, de ettől függetlenül egyenértékű mindkét szakod.
2021. jún. 11. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Nem tudom hogy egyeseknek miért kell lehurrogniuk, ha több opciót is szem előtt tartanék a jövőt illetően...

Azóta már átgondoltam a lehetőségeket és mivel Tanak-osként a leendő munkahelyemen speciális iskola révén bármit taníthatok így ezt fogom megcélozni autóval vagy szomatoval párosítva, ha a Bárczi sikerül.

2021. jún. 11. 23:31
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!