Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek jó választás?

Szerintetek jó választás?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Most vagyok fakt választás előtt de előtte egy kis story erről.

Nem tudtam sose, hogy mi szeretnék lenni és emiatt nagyon görcsösen álltam ehhez a témához, maximalista révén mindenhez tanulok és nem volt semmi különb amit sokkal jobban szerettem volna. Ilyen kivétel a földrajz volt de tizedikben már nem volt a szívem csücske.

Aztán elkezdtem nézni a felvi-hut, hogy mégis milyen egyetemek vannak és mik a követelmények. Ekkor találtam rá a BGE-re és nagyon megtetszett a kereskedelmi és marketing szak, emiatt döntöttem úgy, hogy a földrajzot és a matekot venném fel fakultációnak. A matekkal úgy vagyok, hogy miután megértem akkor utánna tök jól megy minden, illetve sok ember felől hallottam, hogy a matek fakultáción tanultak olyanokat amik később kellett nekik a BGE-n.

Az lenne a kérdésem, hogy ezt szerintetek jó lesz ez a két tantárgy? Vagy inkább gondolkodjak másban?

A válaszokat előre is köszönöm! <3



2021. máj. 18. 22:08
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Kereskedelem és marketingre szerintem felesleges a földrajz, persze ha szereted, az más dolog.

A matekot azt mindenképpen ajánlom!

2021. máj. 18. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Baluba ***** válasza:
100%
Nem olyan rossz a földrajz sem, a gazdaságföldrajz része egész jó alap lehet egy gazdasági szakhoz.
2021. máj. 19. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
91%
Mindenki erre a szakra megy. Elképzelni nem tudom, hogy mit kezd valaki ezzel.
2021. máj. 20. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Olyat tantárgyakat válassz amikből jó érettségi eredményt tudsz elérni. Nézz meg előző évi érettségiket, hogy melyik tantárgyakból vannak számodra könnyebb típusfeladatok. Én azért mentem inkább nyelvből érettségizni, mint földrajzból, mert így 95%-os érettségit vittem az egyetemi felvételimhez. Ezt földrajzból emelt szintem nem értem volna el.


Utolsónak: például kereskedelem és marketing alapszakon van lehetőséged duális képzésre is menni. Így friss diplomásként már lesz 3,5 év tapasztalatod ezen a terülten. Nem mellesleg fizetnek is érte, ami ad egy kis önállóságot az egyetem alatt. A duális képzések mentorprogramja sem utolsó (segítség a szakdolgozatodban ilyesmik)... Ha érdekel olvass utána :)

2021. máj. 23. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Felveheted a matek faktot, jol fog jonni, de erdemesebb nyelvbol emeltezni majd, gazdasagi szakon azt is elfogadjak, es egy angol emelten sokkal egyszerubb magasabb pontot elerni, mint egy matek emelten. Foldrajz jonak hangzik, mint 5. targy, szoktak szeretni, mert nem annyira nehez elvileg.
2021. máj. 27. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!