Kémia mesterképzés?

Figyelt kérdés
Kémia szakra szeretnék menni (ELTE/SZTE-re), és jelenlegi terveim szerint legalább a mesterképzést is teljesíteném a BA után. A kérdésem az lenne, az alapképzés után milyen lehetőségeim vannak? Felvin, és más helyeken, ahol eddig kerestem, csak egy (ugyan úgy) kémia szak megmevezésű képzést találtam. Gyakorlatban ez hogy néz ki? Egy továbbra is általánosabb tanulmányt folytatnék, vagy lehet szakosodni (nem tudom, ez itt megfelelő kifelyezés-e, de szerintem érthető), például gyógyszerekkel, kifejezetten szerves/szervetlen kémiával foglalkozó irányokba? (Az előbbi példákat csak random ideszültem, elnézést, ha totális baromságot írok!) Ha vannak ilyen irányok, ezek működéséről, megnevezésükről valaki tudna írni pár sort, esetleg küldeni egy jó forrást? Előre is nagyon szépen köszönöm!

2021. máj. 20. 21:39
 1/4 anonim ***** válasza:
70%
Hol van kémia mesterszak?
2021. máj. 20. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Az SZTE-n biztosan nincsen kémia mesterszak, hanem onnan vagy vegyész vagy környezettudomány, vagy kémiatanáriara tudsz menni (persze azt msc után, talán egy év plusz, hogy tanár lehess, de ebben nem vagyok 100%-ig biztos). Ha megnézed ezt az oldalt, akkor megtalálod a vegyész msc tantervét is és itt van gyógyszerkutató vegyész specializáció (más mellett), ha ez érdekel.


[link]

2021. máj. 20. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Uuuuuh, igen, bocsánat. Vegyész szak.
2021. máj. 21. 06:46
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A B.Sc-t hívják kémia szaknak és az erre épülő M.Sc a vegyész szak. Szegeden mesterszakon gyógyszerkutató, anyagkutató és analitikus szakirányok vannak.

De ezt mind megtalálod az egyetemek vonatkozó karjainak honlapján elég részletesen.

2021. máj. 21. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!