Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van bármi értelme a doktori...

Van bármi értelme a doktori címet adó államtudományi osztatlan mesterszaknak?

Figyelt kérdés
Ahogy nézem, ez tulajdonképpen egy kiherélt jogász szak. Nagyjából ugyan azt is tanítják, de nem lehet vele az ember ügyvéd, bíró, ügyész, közjegyző, versenyszférába nem vesznek fel vele. Csak az államigazgatásba lehet elmenni, arra meg elég a sima 3 éves közigazgatás-szervező is.

2021. máj. 21. 00:05
 1/7 anonim ***** válasza:
88%
Nincs.
2021. máj. 21. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nincs értelme, szerintem ha kormányváltás lesz, meg is szűnik.
2021. máj. 21. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Így van ahogy írod. Sok értelme nincs. Ha eleve államigazgatásban maradna az ember, de akar egy doktorit, akkor könnyebb a sima jogásznál.
2021. máj. 21. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha a közigazgatásban szeretnél hosszútávon elhelyezkedni, akkor meg lehet indokolni magadnak, de alapvetően én sem tartom egy hasznos képzésnek, hozzáteszem, nem jártam oda, ha valaki oda járt, akkor biztos meg tud cáfolni.

Nekem az alapvető problémám ezzel a képzéssel (és ez abszolút pártpolitikától független), hogy a tanterve alapján a sok szék közötti s_ggreesés tankönyvi példájának tűnik. Jogot is tanulsz, de nem annyit, mint egy jogász, menedzsmentet és közgazdaságtant is tanulsz, de nem annyit, mint egy közgazdász... stb. És mindemellett tényleg gyakorlatilag értéktelen a versenyszférában.

Elhiszem, hogy az alapfilozófia az, hogy a közigazgatásban való közép- és felsővezetésre készít fel, de erre eddig is képesek voltak a jogászok, közgazdászok pár év tapasztalat után.

És sajnos ha végignézünk a jelenlegi képzéseken, általában azoknak a képzéseknek van a legalacsonyabb presztízse, amikre igaz az, hogy "mindenből egy kicsit ad". Lásd bölcsészeknél a szabad bölcsészet, műszaki területen a műszaki menedzser... stb.

2021. máj. 21. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
93%

Így van, ahogy a többiek írják. Kap az ember egy foglalkozásdoktori címet 5 év után, amit csak a közigazgatásban tudsz hasznosítani. Olyan, mint a közigszerv BA + Közig MA, csak a végéd dr. leszel.

Közigen kívül, meg annyit fog érni, hogy lesz egy felsőfokú végzettséged betanított irodai munkákhoz. Ott ez a diploma egyenrangú egy könyvtáros, társadalmi nemek tanulmánya, igazgságügyi igazgatási, szociális munka, vagy politikatudományok diplomával. Ezek közül szerintem egyik sem olyan végzettség, amivel tudnál bármit is kezdeni a versenyszférában, úgyhogy ezeket mind egy kalap alá vennék ott.

2021. máj. 21. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
62%

Ezeket a diplomával járó doktori címeket úgy törölném el az orvosin kívül, hogy nem igaz.

Csak proli megtévesztésre alkalmasak. Másnak 4 év tanulás/kutatás/tanítás nevetségesen kevés pénzért az ára, tehát valóban le kell valamit tenni az asztalra, hogy doktornak nevezhesse magát. Közben meg ilyen büfé szakokért is jár.

Tudom, nem válasz a kérdésre, de most kijött belőlem.

2021. máj. 21. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
94%

#6os abszolút igazad van, jogos a dühöd.


Az egész szak egy nagy porhintés, teljesen értelmetlen. Ezzel a szakkal ugyanazokat a nagyrészt betanított munkákat fogod tudni elvégezni, mint egy közigazgatás szervező diplomával. A speciális területekre úgyis jogi, gazdasági, mérnöki diploma kell még a közigazgatásban is. Persze lesz egy doktorid, de minek? Lehet hogy a kevésbé tanult, egyetemet csak kívülről látott réteg előtt fel tudsz majd vágni, hogy te doktor vagy, de a tudásod nem lesz több, mint bármilyen másik haszontalan szakot végzett emberé. Nem hiába tavaly is 330 pont körül volt a ponthatar. Szépen be is lett árazva a képzés, de az is igaz, hogy az a réteg aki erre jelentkezik teljesen alkalmatlan lenne bármilyen másik doktori címet szerezni, így nekik egy jó lehetőség. Versenyszférában nyilván haszontalan a szak, mint a többi NKE-s képzés. Ha közigazgatásban akar valaki dolgozni ahhoz jó a sima közigazgatás szervező, de egyébként bármilyen diplomával felvesznek a közigbe, fordítva viszont ez nem igaz.


Szerintem egyértelműen kerülendő a szak, de maga az egyetem is.

2021. máj. 22. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!