Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hova menjek tovább tanulni,...

Hova menjek tovább tanulni, ha kb. semmi nem érdekel?

Figyelt kérdés

Egyszerűen ötletem sincs, hogy mit kezdjek magammal, és eléggé kétségbe vagyok esve.. Mennék én egyetemre, de tényleg nem tudom milyen szakra.


Amit tudok, hogy mindenképpen emberekkel szeretnék foglalkozni és viszonylag jól fizető munkát szeretnék. Jó tanuló vagyok, mindenből 5-ös. Érettségim is erős 4-es mindenből, van egy emelt szintű ügyviteli érettségim ami 5-ös lett. Most logisztikán vagyok OKJ-n, de nagyon nem tetszik ez a szakma😔 Angolból is tervezem a középfokú nyelvvizsgát megcsinálni, ha az meglenne úgy lenne nekem kb. 390-400 pontom.


Van valakinek ötlete, hogy milyen szakra lehetne menni ahol emberekkel tudnék foglalkozni? Vagy bármi ami megéri?


Turizmus és vendéglátás?



2021. máj. 23. 12:42
 1/6 anonim ***** válasza:
70%
A turizmust a COVID idején nagyon nem ajánlom. Pl.: tanulj pszichológusnak vagy tanárnak. Vagy legyél orvos, ezzel milliókat kereshetsz.
2021. máj. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
96%

390-400 ponttal, biológia és kémia emelt nélkül az orvosi az nehezen megvalósítható szerintem.


A turizmus-vendéglátás sima gazdasági szak, gondolom eddig is valami közgazdaságiba a jartál, ha a közép suli nem fogott meg, akkor nem ajánlom a gazdasági szakokat. Bár Pl az is emberekkel foglalkozás, hogy egy bankban dolgozol az ügyfélszolgálaton. Esetleg emberi erőforrás? Az gazdasági, de a HR-és oldala, hasznosíthatnád amit eddig tanultál.


Vagy ha nagyon el akarsz attól szakadni amit most csinálsz, akkor emberekkel kapcsolatos Pl a gyógytornász,dietetikus, nem tudom a biológiával hogy állsz.Gyógytornásszal Pl el lehet menni ilyen wellness központokban is vagy később magán praxist nyitni, de nyilván amíg tanulod elkerülhetetlen a kórházi gyakorlat. Tanár, szociális területek, bár ezekkel keresni azt nem túl jól lehet.


Jog? Bár az magolós, de utána kvázi foglalkozol emberekkel, bár kicsit másképp 😃

2021. máj. 23. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Legyél pék, az menő *-*
2021. máj. 27. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
*vagy pl taxis, vagy kamionos, vagy ha ügyes vagy, akkor pl dalszerző
2021. máj. 27. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
48%
*vagy színházi jelmeztervező, vagy állatetető, vagy takarító, vagy nemtom.
2021. máj. 27. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
50%

*vagy pl gyógymasszőr, vagy pl biztonsági/vagyonőr

vagy díszlettervező vagy kutyakozmetikus vagy ilyen aranykalászos gazdacucc aki mindenféle finom dolgot megtermel, pl almát, kukoricát, vagy akár szimplán csak virágokat.:)


Vagy pl legyél sima bolti eladó, vagy recepciós, vagy benzinkutas, ezek is menők szerintem nagyon:)


Vagy pl valami vendéglátás ott láttam valaki írta pl pincér, szakács, meg ilyen belépős ember pl aki ül ott mondjuk állatkert előtt, vagy akármi előt egy kis bódéban és szedi a belépődíjat vagy pl csinálhatnál egy büfét, fagyizót

2021. máj. 27. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!