Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek megéri jogot tanulni?

Szerintetek megéri jogot tanulni?

Figyelt kérdés

Már csak egy hónap van döteni a sorrendről. Gazdálkodás és menedzsment , nemzetközi gazdaság és a jog között gondolkodok.

Nagyon fiatal korom öta jogot szeretnék tanulni , de a gyk - n rossz dolgokat olvastam róla . Tényleg éhen fogok halni ha ezt a szakot választom? Tényleg nem tudok majd megélni rendesen? Nekem nincsenek jogi kapcsolataim :/



2021. máj. 27. 10:27
 1/4 anonim ***** válasza:
83%
Nem fogsz éhenhalni, tanulj jogot nyugodtan. Legyél nagyon szorgalmas, TDK-zz, keress gyakornoki helyet, menj ki Erasmussal neves egyetemre egy évre. Ha szorgalmas vagy és okos, nagyon jó karriert futhatsz be. Ne feledd, hogy van vállalati jog is, akik marketing, sales, szabályozás, jogi osztályon stb. dolgoznak, illetve egy jogász diplomával még ezer mindent lehet csinálni, lehetsz vele simán kommunikációs, csinálhatsz média karriert, lehetsz coach sok-sok minden... a gazdasági szakokból is túlképzés van, ott se kolbászból fonják a kerítést. Én a jogra szavaznék. (Gazdasági diplomás menedzserként...)
2021. máj. 27. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
92%
Menj jogra, mert azt szeretnéd! Többivel is küzdelmes karriert építeni, és mindig bánni fogod, hogy nem próbáltad meg!
2021. máj. 27. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is inkább jog
2021. jún. 11. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Csak hogy a másik oldalról is legyen valami.Jogásznak tanulok és utálom sajnos.Szörnyen stresszes szak,vizsgák és zh-k egyfolytában,a fizetések pedig nem versenyképesek,annyira túlképzett a jogászképzés.Gazdasági szak sem egyszerű,nem azt állítom,de a mai fejemmel inkább mennék abba az irányba.
2021. jún. 14. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!