Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért ír 0 ponton a felvi?

Miért ír 0 ponton a felvi?

Figyelt kérdés
Idén minden szakra kell emelt érettségi VAGY felsőoktatási szakképzés a min. Pont 280 az alapszakra,ami lehet nincs meg? VISZONT van felsőoktatási szakképzésem ami 4-es lett tehát az idei rendszerben helyből 400 ponton kellene hogy érjen függetlenül az érettségi/tanulmányi pontoktól nekem mégis 0 pont.A felsőoktatási információs rendszer alatt fel van tüntetve hogy VAN külön dokumentummal nem kellett igazolni mert lekérik az OH-ból a dokumentumoknál csak a közép iskolai igazolás van a FOSZ nincs feltüntetve, 2018-ban végeztem ha rámegyek a 0pont-ra azt irja hogy nem felelek meg a min.pontnak VAGY nem rendelkezem felsőfokú képzéssel pedig RENDELKEZEM
2021. máj. 29. 06:41
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs 280 pont, akkor automatikusan 0 pont, nem létezik a kettő közötti. Mindent fel kell tölteni a biztonság kedvéért, mert vagy letöltik, vagy nem, ha meg nem, azzal te jársz rosszul.
2021. máj. 29. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem gyanús az az instant 400. Szerintem nincs ilyen. Azt nem tudom, hogy emeltnek helyett elfogadják-e. Azt tudom, hogy a diploma kiváltja.
2021. máj. 29. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nem automatikusan mert kaptunk e-mailt hogy idén van egy ilyen lehetőség hogy a FOSZ 400pont természetesen ha annak a szaknak alapszakjára jelentkezem, ezt tettem.

Nem a 280 min ponthoz jön a 400 pont

2021. máj. 29. 10:32
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Mint látod, a korábbi évekhez képest változott a felvételi követelmény és nem tudod kiváltani a kötelező emelt érettségit a felsőoktatási szakképzettség. Valószínűleg ennek a feltételnek nem felelsz meg és emiatt nem fog neked pontot számolni a rendszer.

2021. máj. 29. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
3.-as pont felsőoktatási szakképzéssel rendelkezik
2021. máj. 29. 11:00
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy az intézmény ahová jelentkeztél nem számol belőle pontot? Mert csak abban az esetben váltja ki, ha igen. Ha elmondanád milyen egyetem vagy melyik szakról van szó könnyebben megfejthető lenne a dolog.
2021. máj. 29. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Idézem az e-mailben kapott tájékoztatót:

"A felsőoktatási szakképzésben szerzett oklevéllel jelentkezők felvételi pontszámát az oklevél minősítésének maximum 400 pontos értékelésével is ki lehet számítani, az emelt szintű érettségi követelménytől való ELTEKINTÉSSEL!"

Békéscsabán 2018-ban szereztem felsőfokú közgazdász asszisztens pénzintézeti végzettséget, idén szintén a békéscsabai pénzügy és számvitel alapszakra jelentkeztem.Számomra érthetetlen mi ez a "nem számol belőle pontot"?! ha a csabai suliban végeztem FOSZ-t és a BGE nem számolja el legyen, de hogy ugyanaz az iskola?! megjelöltem, hogy van ilyen végzettségem fel is van tüntetve dokumentumot nem töltöttem fel,mert "az eredményeket az OH közhiteles nyilvántartásból veszik át", ezért nem értem mi a probléma, hogy azt írják ők kérik le..kérjék le!

2021. máj. 29. 12:24
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem a legokosabb, ha írsz emailt a felvinek vagy felhívod őket
2021. jún. 11. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Felhívtam már a felvit,hívjam az iskolát,sikerült


Köszi a válaszokat

2021. jún. 11. 20:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!