Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pontszámítás. A felvin azt...

Pontszámítás. A felvin azt írja, hogy nem érem el a jogszabályi minimumom, az eduline-on pedig 274 ponton van. Esetleg tudnátok segíteni a pontjaim kiszámításában?

Figyelt kérdés

Sajnos elég hülye voltam és nem sikerültek valami jól a tanulmányi eredményeim, így nagyon lesnem kell a pontokat. A jelenlegi munkáltatóm fizetné a továbbtanulást. Ahová menni szeretnék az a BGF-PSZK pénzügy-számvitel távoktatásban. A nő akivel beszéltem azt mondta, hogy 240 vagy 260 pont kell. (nem emlékszem pontosan).


Ha valaki segítene nekem kiszámolni azt nagyon megköszönném.


Középiskola utolsó előtti év:


Irodalom: 2, Nyelvtan: 2, töri: 3, angol: 2, Matek: 2, Közgazdaságtan: 3


utolsó év:


irodalom: 3, nyelvtan: 3, töri: 3, matek: 2, angol: 3, közgáz 3.


Érettségi: nyelv és irodalom: 50%, matek: 53%, töri: 57%, angol: 68%, közgazdasági-marketing alapismeretek: 46%(választott)


OKJ: Jogi asszisztensi felsőfokú szakma.


nyelvvizsgám sajnos még nincs. Még egyszer nagyon köszönöm a segítséget.



2014. júl. 9. 19:42
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem leírni, hogy az augusztusi pótfelvételihez kell a pontszám. Esetleg ha szerintetek így nem vennének fel mit tudtok tanácsolni? Esetleg nyelvvizsga? Elég tanácstalan vagyok...
2014. júl. 9. 19:47
 2/14 anonim ***** válasza:
86%

Bocsi, nem bántásból írom, de ilyen eredménnyel szerintem jobb is, ha nem mész egyetemre..


Ráadásul pénzügy számvitel szakra akarsz menni 2-es matekkal, ahol pedig elég fontos a matematika.


Az egyetemen sokkal nehezebb lesz a matek mint középiskolában, hogy akarsz ott átmenni a vizsgán, ha már középiskolában is csak a kettes lett meg?


Szerintem jobb ha nem kezded el az egyetemet, mert valószínűleg úgy is abba fogod hagyni, hogy ha nem sikerülnek a vizsgák.

2014. júl. 9. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
A felvi a hiteles. 260 pontnak meg kell lennie plusz pontok nélkül, tehát tanulmányi eredményekből. Tudni kéne hogy a választott szakodon melyik a két tárgy amiből a pontjaid számítják, mert csak úgy lehet kiszámolni.
2014. júl. 9. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
A felvi pontszámítója a helyes, az eduline egy kalap f.s, nem is értem, miért van kint az oldalon.
2014. júl. 9. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

A 240-260 pontot tisztán kell elérni, magyarul a jogi végzettséged nem játszik ilyenkor.

Azt pedig ha levonod nincs meg a 260 szerintem.

2014. júl. 9. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors válaszokat! Tudnátok valami tanácsot adni, hogy legalább tavasszal tudjak jelentkezni? Esetleg nyelvvizsga? Vagy azt sem lehet hozzáadni? Mit lehet ilyenkor tenni?
2014. júl. 9. 20:01
 7/14 A kérdező kommentje:
#1: Sajnos az érettségi már több mint 3 éve volt. Nem tanultam, inkább a csajok meg a bulik. Tudom, hogy nem így kellett volna és elbasztam, de mégis szeretnék valahogy továbbmenni. A múltat nem tudom megváltoztatni, viszont emiatt nem szeretnék 1 helyben toporogni.
2014. júl. 9. 20:03
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Újra kell érettségizned. Ha jobb eredményeket érsz el, akkor az érettségi százalékot tudod duplázni, és akkor a középiskolai év végi jegyeid nem számítanak bele.


Legalább két tárgyból érettségizz újra, azokból amik felvételi tárgyak a szakon: matek, angol, töri vagy közgáz

2014. júl. 9. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
78%

Pénzügyre a matek kell mindenképp, meg vagy az angol vagy tőri, de a választott tantárgya is jó. Szóval az érettségiből kijőn 242 pont. A másik számolási módot nem ismerem, de ilyen tanulmányni eredménnyel az se lenne jobb, már bocsi.

Kérdező, sajnos esélytelen bejutnod, de ilyen eredményekkel jobb is ha nem jutsz be, félév után valószínűleg menekülnél.

Ha mindenképp szeretnél ide járni, érettségizz újra matekból meg angolból. Egyiket csinálhatod emelt szinten is,és akkor plussz 40 vagy 50 pont,nem tudom pontosan.

2014. júl. 9. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
78%
Hiába csinálsz nyelvvizsgát, tisztán, azaz mindenféle plussz pontok nélkül meg kell lenni a 260nak. Ja és egy jó hír, a ponthatár jövőre már 280 lesz,elvileg.
2014. júl. 9. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!