Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 1 év alatt fel lehet készülni...

1 év alatt fel lehet készülni emelt biológia és kémia/fizika érettségire?

Figyelt kérdés

1. Lehetséges-e a felkészülés ennyi idő alatt önállóan (sajnos magántanárra nincs pénzem) úgy, hogy jó eredményt is érjek el? Teljesen a rendelkezésemre állna ez az év, passziváltatnám a tanulmányaim az egyetemen.


2. Kémiára vagy fizikára lenne "könnyebb" felkészülni? Én kémiára gondoltam, bár mindkét tárgy "mumusom", vagyis anno ötös voltam mindkettőből, de azok csak jegyek, egyiket sem értettem/értem igazán.


3. Ha lehetséges a felkészülés, milyen könyveket ajánlanátok, vagy hogyan kezdjek neki?


Privátban is írhattok, szívesen fogadok minden érdemi választ 🙂. Előre is köszönöm.



2021. máj. 31. 16:33
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
A fizika könnyebb, de orvosira jobban megéri, ha kémiából van magasabb szintű tudásod.
2021. máj. 31. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy alapból milyen szinten vagy ezekből. nulláról elég nehéz, főleg magántanár nélkül, kémiából egy nagy katyvasz ami az interneten van, a mozaikos könyvek még a legjobbak, de azokban sincs benne minden, a feladatgyűjtemény tele van hibával.

A fizikáról nem tudok nyilatkozni, de én természettudományos tagozaton voltam gimiben, 4 éven keresztül volt heti 4-6 kémiánk és így sem lett mindenki emeltje 80% fölötti. Persze ez a saját képességeiden is múlik, rólad nem tudok nyilatkozni.

2021. máj. 31. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Valamennyi alapom azért van, főleg biológiából, kémiából nem túl sok, fizikából még annyi sem.
2021. máj. 31. 16:47
 4/21 anonim ***** válasza:
90%
Hogy érted, hogy passziváltatnád a tanulmányaid az egyetemen? Most mit tanulsz? Mi a célod a biosszal, kémiával/fizikával?
2021. máj. 31. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha tényleg csak ezzel foglalkozol, fel tudsz rá készülni. Napi 8-10 óra tanulás, tele az internet segítséggel, az előző évi érettségik megoldással.


A mozaikos könyvek nem a legjobbak, de sikerülhet felkészülni.

2021. máj. 31. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Orvosira kémia kell inkább.

Ismerős kislány tanárral készült, szerintem ez neked is kellene, ha gyenge vagy kémiából. őt felvették.

2021. máj. 31. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Igen, tisztában vagyok vele, hogy tanárral könnyebb lenne, nagyon jó lenne tanárral készülni, csak sajnos nem engedhetem meg anyagilag, így marad az önálló felkészülés, ebből kell kihoznom a legtöbbet.

Maga az érettségi ára sem lesz olcsó mulatság sajnos ...

2021. máj. 31. 17:05
 8/21 anonim ***** válasza:
62%
Nekem az az őszinte véleményem, hogy az emelt kémiát nem lehet tanár nélkül kimagaslóan jóra megírni. A számolások logikáját és az elmélet részleteit csakis tanárral lehet megérteni és akkor 1 év alatt simán mehet. Még tanárral is rengeteget kell gyakorolni és tanulni, hogy jó legyen. Legalábbis én így látom. Persze nem a pénztárcádban szeretnék turkálni, de én úgy gondolom nagyon fontos lenne. A biológia nagy szorgalommal megtanulható önállóan is.
2021. máj. 31. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Hát ha nem is kimagaslóan jóra, de azért nagyon örülnék, ha 70-80%-ra meg tudnám írni mindkét érettségit.

Sajnos, mint már többször is írtam, a tanár nem megoldható, akkor esetleg lehet jobban járnék a fizikával?

2021. máj. 31. 19:48
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem írtad, milyen szakra készülsz, de pl. az orvosin kemény a kémia, előbb-utóbb muszáj megtanulni akkor is, ha fizikával felvételizik az ember, és ennél még csak nehezebb lesz.
2021. máj. 31. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!