Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érettségizhetek ebből a...

Érettségizhetek ebből a tantárgyból? Kifejtés lent

Figyelt kérdés
Már évekkel ezelőtt érettségiztem, jelenleg is tanulok de továbbtanuláshoz kellene még emeltszintűznöm. Gazdasági szakirányba tanulok már 4 éve, előtte matematika szakos voltam sima gimnáziumban. Továbbra is gazdasági pályán maradnék, így a gazdasági ismeretek érettségit szeretném megcsinálni mert szükségem van egy 80-90%-os érettségire. Egyetem mellett csinálnám, sajnos a vizsgaidőszakkal párhuzamosan kb, ezért a projektmunkás érettségire gondoltam. Tehetek-e úgy ilyen érettségit emelt szinten hogy nem ilyen irányú középiskolába jártam és már 4 éve érettségiztem? A továbbtanulásomhoz passzolna ez az érettségi, szakirányú és komfortos lenne nekem a feladat úgy érzem. Mindent összevetve kb az egyetlen tárgy és vizsgaforma amiből van esélyem!

2021. jún. 1. 01:18
 1/6 A kérdező kommentje:

Najó, most olvastam hogy a projektmunkát csak olyan csinálhatja akinek nincs érettségije még és tanulói jogviszonyban áll.


Viszont, olvastam olyan Tanári javaslatot is, érettségi után, de még tanulói jogviszonyban állóak is írhassanak projektmunkát mert akkorra érnek meg a feladatra igazán a diákok.


Ezt miért nem veszik figyelembe? :(

2021. jún. 1. 02:03
 2/6 anonim ***** válasza:
29%
Nem vesznek mindent figyelembe, amit valaki leírt valahol. Neked mindegy is, mert a hallgatói jogviszony nem tanulói jogviszony. Érettségizhetsz rendesen, az egyetemen meg beoszthatod a vizsgáidat. Nem feltétel a szakirányú iskola.
2021. jún. 1. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, de nem annyira értem.

Elvi kérdés de:Miert nem veszik figyelembe amit az adott tantargyhoz értő szakemberek javasolnak? Olyanok akik benne vannak az érettségiztetésben, fel tudják mérni és átlátni a diákok helyzetét is.

Mi a különbség a tanulói és a hallgatói jogviszony között?

Mit értesz az alatt hogy érettségizhetek rendesen meg hogy nem feltétel a szakirányú iskola?


Én ezt a fajta féle érettségi típust néztem ki. Meg fogom kérdezni, mi akadálya lenne annak, hogy valaki olyan is tegyen ilyen formában érettségit akinek már van érettségije?!

2021. jún. 1. 07:41
 4/6 anonim ***** válasza:
29%

Jelentkezel érettségire, odamész, vizsgázol. Egyetemen nincs tanulói jogviszony, hallgatói van.


Attól, hogy egy szakember javasolt valamit, lehet, hogy száz meg nem. Akik a szabályokat alkotják, azok se hülyék hozzá. A projektnél alapvetően bizonyíthatónak kell lennie, hogy a vizsgázó egyedül készítette, ehhez kell a folyamatos tanári kontroll. De neked ez tényleg mindegy, nem egyetemistákra vonatkozik, hanem 13-14. éves középiskolásokra.

2021. jún. 1. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem is 13-14 évesekre vonatkozik hanem 18-20 évesekre. Nem “veszekszem” de miért nem működhetne úgy a dolog, hogy elmegyek egy iskolába ahol lehet ilyen érettségit tenni megkérem az ott tanító Tanárt, hogy legyen a konzulensem és jelentgetem neki hogy mit csinálok épp? Emlékszem biológiából is volt ilyen, de attól még mert középsuliba járnék lehetne egy magán Tanárom aki segít nekem aki nem a sulis konzulens 😅 de egyébként én csinálnám, máskülönben megvédeni sem tudnám. Csak ha már ezt így felvetetted akkor nekem ez a válaszom erre.
2021. jún. 1. 08:17
 6/6 anonim ***** válasza:
31%
Úgy érzem, az eredeti kérdésedre kimerítően válaszoltam, vitatkozni viszont nincs időm, az nem segítség.
2021. jún. 1. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!