Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Eszperantó nyelvvizsga vagy...

Eszperantó nyelvvizsga vagy történelem emelt érettségi?

Figyelt kérdés

Eredetileg úgy akartam, hogy elvégzek egy angol nyelvvizsgát és emelt érettségit, azonban megtudtam, hogy ekkor nem kapok pontot a nyelvvizsgáért. Ezért azon gondolkodtam, hogy megcsinálom az emeltet történelemből és a nyelvvizsgát angolból vagy eszperantó nyelvből nyelvvizsgázzak és emelt angol érettségit csináljak? Nincs még tudásom eszperantó nyelvből, viszont azt olvastam, hogy ez egy viszonylag hamar és könnyen tanulható nyelv. Történelemből sose voltam jeles, korul

körülbelül olyan 3-4-es körüli a tudásom, de azt olvastam, hogy egy év alatt ebből is fel lehet készülni.



2021. jún. 1. 18:41
A kérdező szavazást indított:
Eszperantó
Történélem
27 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Milyen szakra mennél?
2021. jún. 1. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Pénzügy és számvitel
2021. jún. 1. 18:48
 3/10 anonim ***** válasza:
72%

Bemenetnél az eszperantó nem jöhet szóba. Töri emelt és angol nyelvvizsga

jó.

2021. jún. 1. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Töri emeltre elég a 4 éves tankönyvből felkészülnöm?
2021. jún. 1. 19:47
 5/10 anonim ***** válasza:
Igen de vannak jó felkészítő könyvek is
2021. jún. 2. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
46%
Nem tudom, mi alapján írta valaki, hogy "Bemenetnél az eszperantó nem jöhet szóba.", a felvételi pontszámoknál többletpontot jelent az eszperantó nyelvvizsga is, mivel élő nyelv, vannak anyanyelvi beszélői (pl. [link] vannak folyóiratok (pl. [link] vannak rádióadások (pl. [link] vannak szakmai előadások (pl. [link] eszperantóul.
2021. jún. 2. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
91%
6.! Nem fogadható el, mert a szaknál konkrétan megjelölik az elfogadható nyelveket.
2021. jún. 2. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha jól megy az angol, és esetleg úgy érzed, hogy a töri is, akkor miért nem emeltezel le mindkettő tantárgyból?
2021. jún. 16. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Ha dupla emeltet csinálok nem kapok majd érte dupla pontot. Az egyetem nekem majd érettségi pontnak a matekot fogja nézni, illetve szakmai ismeret, idegen nyelvet, magyart, törit.
2021. jún. 16. 17:02
 10/10 anonim ***** válasza:

Nyolcas vagyok.


Nem értem, hogy ezt hogy érted. Ha két emetet teszel le, és mindkettőn (azt hiszem) 45%-nál jobban teljesítesz, akkor meg van az 50-50 pont a két emetre, mivel a szakod elfogadja az angol és történelem emeltet is.


Viszont ha csak közepezel angolból, emeltezel töriből és mellé nyelvvizsga, akkor az csak 75 plusz pont.


Természetesen ha úgy gondolod, hogy neked a második jobban megéri, megértelek, viszont nekem a dupla érettségi kicsit kecsegtetőbb.


Én is ugyan arra a szakra szeretnék jelentkezni, ahova te, és angol-töri emetem lesz, ezért csodálkoztam azon, amit írtál.

2021. jún. 16. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!