Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Geofizikus vagy építőmérnöki?

Geofizikus vagy építőmérnöki?

Figyelt kérdés

Geofizikában “álom” irányba mehetnék, érdekel a lemeztektonika és az űrkutatás, tehát leginkább külföldi(!) kutatóirányban gondolkozok.

Építőmérnökön a geotechnika (régen bányamérnökire akartam menni, de Miskolcot nem érzem nekem valónak), autópálya tervezés, hídépítés stb. is nagyon vonz, úgy gondolom ebben mindenképp több a pénz.

Sajnos hónapok óta beakadtam itt és teljesen döntésképtelen vagyok, tudnátok segíteni? Tapasztalat, vélemény, ajánlás, mindennek örülnék!



2021. jún. 2. 19:51
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

[link]


Gyula tíz éves építőmérnöki karrierből váltott a programozásra


Gondolom megérte neki váltani még ennyi idő után is. Habár a geofizikusnál még az építőmérnök is jobb.

2021. jún. 2. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ezek a "mit tanuljak, mit melózzak, stb." kérdések annyira személyes dolgok, hogy illik ezeket magadnak eldöntened.
2021. jún. 3. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Igen tudom, gépészet és IT mindenek felett, de extrém módon hidegen hagy sajnos, olyan mint a gazdasági tanulmányok…


#2 nem arra irányul a kérdés, hogy valaki a számba rágja, csak élmények érdekelnek, mivel a környezetem teljesen híján van az ilyesminek.

2021. jún. 3. 10:45
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Jó, akkor magamból kiindulva a geofizikát választanám, mert én is ttk-t végeztem, és alapjáraton természettudományi beállítottságú vagyok, nem pedig műszaki. Szavaztam. Legyél geofizikus!
2021. jún. 3. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha van lehetőséged az álmod után menni és persze motivációd, akkor ne mondj le róla.

Személyszerint én kiégtem már egyetemen és nincsenek álmaim, utálom a szakomat, mindenképpen arra menj, ami már előre örömet okoz és vágysz rá. Olyan szakra mentem, ami elvileg "jobban megéri", de hát szarul érzem magam, nekem nem érte meg.

2021. jún. 3. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem akartalak megbántani, bár úgy érzem mégis sikerült, ennek ellenére köszönöm, hogy válaszoltál!
2021. jún. 3. 10:53
 7/8 A kérdező kommentje:
#5 sajnálom, hogy így alakult, nekem is ilyen félelmeim vannak😅 hiába mondják azt mindenre, hogy lehet hobbi szinten űzni, ez nem feltétlen igaz. A másik pedig, hogy ez a kutatás mindig pénzhiánnyal szenved, mégis azt gondolom, hogy valakinek mindig el kell kezdenie az új dolgokat
2021. jún. 3. 10:55
 8/8 anonim ***** válasza:
Ez olyan például mint a matek tanár . Alig van utánpótlás de a bére attól függetlenül is 130 ezer forint kezdőként 25 évesen. Nevetséges. Szóval az ilyen kutatási meg egyéb bertáblas állásoknál teljesen felesleges azt nézni , hogy mekkora hiány van belőle. Mármint fizetés szempontjából.
2021. jún. 6. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!