Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért mondják sokan azt, hogy...

Miért mondják sokan azt, hogy a Corvinuson alig tanítanak ill. hogy csak a munkaadóknak hangzik jól?

Figyelt kérdés
Sok helyről hallottam de azok akik ezt mondták nem Corvinusosok voltak. Azért elég nagy infrastruktúrával rendelkezik és folyamatosan top helyen szerepel informatika és gazdasági téren a HVG rangsorában.

2021. jún. 9. 10:42
 1/9 anonim ***** válasza:
29%
Leginkább azok mondanak ilyet, akik a Corvinusra jelentkeztek, de nem vették fel őket.
2021. jún. 9. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Én is valami hasonlóra gondoltam.
2021. jún. 9. 10:50
 3/9 anonim ***** válasza:
36%

Nananana, informatika???

A Corvinus egy gazdasági egyetem, ott az informatika (gondolom gazdinfóra gondolsz), sokkal nagyobb súllyal van gazdasági oldalról hangsúlyozva, mintsem programozás vagy műszaki oldalról. Ha ezt nézzük akkor az infós (és műszakis képzésekben) azért messze megelőzi egy BME, vagy Óbudai, de még a vidéki egyetemek is.

2021. jún. 9. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A hallgatók kiválósága alapján a 2021es rangsorban harmadik lett informatika téren a BCE-GTK. Nyilván inkább gazdasági oldalról közelítik meg az informatikát de ez nem egy kizáró ok arra, hogy maga az informatika oktatás - még ha nem is a prog.-on van a hangsúly - elhanyagolható legyen.
2021. jún. 9. 11:59
 5/9 A kérdező kommentje:
Azok akik lepontozták az elsőt miért nem osztják meg velünk a véleményüket? Mármint értem én hogy nem értetek vele egyet, de akkor inkább épkézláb érvekkel cáfoljátok meg az állítást.
2021. jún. 9. 12:02
 6/9 anonim ***** válasza:
26%
Mi az a Corvinus, hogy annyira nagyra vagytok vele?
2021. jún. 9. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
91%
Ha szerinted olyan jó, akkor mit foglalkozol azzal, hogy másnak mi a véleménye róla? Én ha oda akarok járni és arra a szakra ami nekem tetszik, akkor magasról teszek rá, hogy ki mit mondd, mástól mit hallani.
2021. jún. 9. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
72%

Én meg azt nem értem, hogy a gazdaságinformatikát mért szólják le…

Igen, inkább gazdasági mintsem informatikai képzés.

És akkor mi van?

Attól még tartalmaz informatikát is…


És jó diplomával, OTDK helyezéssel, stb.

Akár az Oxfordon is lehet vele doktorálni, mert hogy ott is vannak olyan doktori képzések melyek kifejezetten gazdasági oldalról megközelített informatikai képzések.

Egy gazdinfó egy ilyenhez sokkal jobb alap mint egy mérnökinfó, a fizikával pl. egy ilyen képzésen semmire nem mész, kukázhatod.


De hozhatnám példáinak a Bocconi egyetemet is…


Szóval nem tudom, hogy miért jön fel mindig permanens a proginfó, meg mérnökinfó amikor szóba kerül a gazdaságinformatikus szak.


Ha egyszer akarsz mondjuk egy quant melót, első lépésnek Magyarországon a legjobb választás a BCE gazdinfó.

2021. jún. 9. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
18%
Nem
2021. jún. 9. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!