Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gazdasági egyetem mellett mit...

Gazdasági egyetem mellett mit érdemes csinálni tanuláson kívül karrier szempontjából?

Figyelt kérdés
Ahhoz, hogy jól tudjak majd elhelyezkedni, milyen konkrét tevékenységeket érdemes csinálni (pl. Erasmus, szakkollégium, munka...)? (Gazdálkodási és menedzsmentre fogok járni, mesterképzésnek vezetés és szervezésben gondolkodom.)

2021. jún. 11. 01:53
 1/8 anonim ***** válasza:
81%

Amiket felsorolás lehetőleg mindet.

Szakkollegium helyett lehet diakszervezet is.

Érdemes mindenféle esetmegoldo versenyre is menni (corvinuson van szabadon választható óra is amin ilyeneket vesztek és készültek fel)

Illetve a nyelvtanulas is fontos, használd ki legalabb az ingyen nyelvtanulos feleveidet meg akkor is ha már most megvan a diplomához kellő nyelvvizsga. Vegyél fel idegen nyelvű tárgyakat is, az angolban is segit/szintén tart, és megismerheted az egyetem külföldi hallgatóit is

2021. jún. 11. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem akarsz bent maradni az egyetemen oktatni/kutatni, akkor a szükséges minimumot hozd, és mellette minden idődet/energiádat fordítsd gyakornokoskodásra. Egy közgazdász diplomától ma már senki nem vágja hanyatt magát, mindenki a tapasztalataidat fogja nézni. Hidd el, sokkal többet ér, ha fel tudsz mutatni pár évnyi gyakornoki tapasztalatot, mint az, hogy milyen eredménnyel végezted el a sulit. A különböző szakkolik, versenyek elsősorban akkor jók, ha egyetemi karrierben gondolkozol, illetve kapcsolati tőkének. Az elsővel egyetértek a nyelvtanulás fontosságáról. Az angolod legyen penge, mert az a legtöbb helyen alapvető elvárás, mellette vagy német, vagy valamilyen ritkább nyelv tanulása javasolt (nyilván annak függvényében is, hogy mik a távlati terveid).
2021. jún. 11. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
82%

Ami még nem hangzott el: én igyekeznék megcsinálni pár kurzust Udemyn vagy Courserán (SQL, R, Python stb., Excel tudást feltornázni, ilyenek). Később ez is előnyt fog jelenteni, a kurzusok végén szerzett "oklevelekkel" meg ki lehet tapétázni a LinkedIn profilt, azt sokan megnézik.


#2. Nem ennyire fekete-fehér azért. Ha pl. elnyerte az illető a tanulmányai alatt a köztársasági ösztöndíjat, az akkor is nagyon jó jel, ha nulla szakmai tapasztalata van. De persze alapvetően egyetértünk, a gyakorlatból minél hamarabb, minél több van, annál jobb helyzetben találod magad.

2021. jún. 11. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
28%

#2

Azért ezt cáfolom. Engem anno azért vettek fel az első munkahelyemre (nem is akárhova), mert sok jó versenyeredményem volt.

2021. jún. 11. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
97%
Munka. Később a gyakorlati tapasztalat ad el. Munka akármennyiért, csak irányban.
2021. jún. 11. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
2%
Az már eleve elég baj, ha nekünk kell megmondani azt, hogy mit csinálj egyetem mellett. Dolgozni? Mondjuk? Főleg, hogy ez egy elég kis vérszegény szak/diploma, kelleni fog nagyon a munkatapasztalat...
2021. jún. 13. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
#6: azért kérdezem meg, mert gondolom, egyszerre nem lehet az összeset energia-, időhiány miatt, és ezért érdekel, hogy melyik a legjobb opció.
2021. jún. 13. 21:30
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

1. Vagyok. Reszidos munka és diakszervezet könnyen megfer egymás mellett egy gazdasági képzésen, tapasztalatból mondom. Szakkolis nem voltam, ott lehet hogy nagyobb a terhelés.

Erasmus meg csak 1 vagy 2 félév, akkor úgyse dolgozol és a szakkoli/diakszervezet is minimális szintre süllyed vagy teljesen szünetel.

Az egyetlen amit választanod kell hogy szakkoliban vagy diakszervezetben szeretnél lenni, de azt is csinálhatod hogy első évben diakszervezetezel és ha nem érzed elégnek, utána mész szakkoliba.

2021. jún. 14. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!