Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » OKJ-s rendszergazda, programoz...

OKJ-s rendszergazda, programozó vagy szoftverfejlesztő? Melyik éri meg a legjobban?

Figyelt kérdés

Melyik éri meg a legjobban anyagilag? Esetleg más informatikai szakirány OKJ-n?


Egyetemet légyszi ne írjatok, arra most nincs lehetőségem. Csak államilag elismert jöhet szóba, tehát a Zöldróka is hidegen hagy.


Köszi mindenki!



2021. jún. 11. 18:03
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelmű, hogy a rendszergazda!

Na, jó viccet félretéve, mindkét szakirányon lehet szép összegeket zsebre rakni, tehát azt kellene eldönteni, hogy melyik érdekel jobban.

Egyébként ha mégis:

Szerintem rendszergazda könnyebb, illetve egy rakás Cisco stb képzéssel jól fel tudod magad húzni.

Ellenben a programozó nehezebb, de hamarabb megtalálod a számításod.

2021. jún. 11. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

100%-ig őszinte leszek: A kereset váltja ki belőlem az érdeklődést. Amelyikkel többet lehet zsebre tenni, azt szeretném elkezdeni. Nincs álomszakmám, csak szeretnék jól élni.


Köszönöm a válaszod, dobtam zöldet. :)

2021. jún. 11. 19:19
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Tipikus mentalitás,sokan kezdenek el így programozni.. Szóval ha megengeded és nem veszed támadásnak megsporolok neked 6 hónapot az életedből. NE menj szoftverfejlesztőnek és felejsd el a programozast.

Ellenben a rendszergazdát elvegezheted, nemhiszem hohy nagyon nagy pénzt keresnek de könnyű munka, fix munka és nincs nagy elvárás

2021. jún. 11. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A fizikaihoz meg gyenge vagyok. Szóval ezek közül melyik legyen? A rendszergazda érdekel a legkevésbé.
2021. jún. 12. 02:31
 5/8 anonim ***** válasza:

Érdeklődés hiányában tényleg hamar felfogod adni, mert lassan jön az eredmény és az OKJ-sok eleve kevesebbet keresnek egy egyetemistánál. A szoftverfejlesztő szak meg eleve összetettebb, mint mondjuk egy sima programozó, mert ott komplett rendszereket kell készítened (asztali és webes alkalmazások, adatbázisok, mobilapplikációk, szerverek programozása stb). Informatikai ismeretekkel hogy állsz? Ugyanis az ilyen tanfolyamokon se az alapoktól fogsz indulni, jó ha tudod mi hogyan működik a gépedben (akár olyan alacsony szinten, hogy a processzor hogyan dolgozza fel az utasításokat, mire való a RAM vagy a regiszterek stb).


Ha tényleg csak a pénz miatt vágsz bele a dologba és mindenképp szellemi munkát szeretnél akkor a webprogramozót ajánlom. Egy weboldal elkészítése nem igényel különösebben nagy tudást, az ott használt nyelvek viszonylag egyszerűek és egy html, css, javascript és php ismeretével már el is tudsz majd helyezkedni és a fizetésed se lesz rossz. Ide nem is kellenek olyan mély alapok.

2021. jún. 12. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Szerintem nincs sok alapismeretem, de gyorsan tanulok és tudom ezt pótolni. Köszönöm a tanácsod, felpontoztalak. :)
2021. jún. 13. 00:18
 7/8 anonim ***** válasza:
Szivesen! Egyebkent ha beleakarsz kostolni akkor siman elkezdhetsz valami nyelvet tanulni magadnak. Az alapokig, mint a valtozok, fuggvenyek, tombok konnyen el lehet jutni. Onnan meg letudod szurni, hogy megy e vagy nem. :)
2021. jún. 13. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nézegettem is Udemyn és Courserán. :D
2021. jún. 13. 00:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!