Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit tegyek ha nincs erőm...

Mit tegyek ha nincs erőm elkezdeni tanulni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Először is köszönöm annak aki elolvassa és megpróbál hasznos választ adni.

Jelenleg harmad éves egyetemista vagyok, és gondjaim vannak a tanulással. Szerintem ez korábbra vezethető vissza, és egyre inkább kétségbeesek, hogy nem tudom megoldani a problémát. Korábban a gimnáziumban kitűnő tanuló voltam és sok másra is tudtam időt szakítani, de sajnos mindenféle probléma miatt nem úgy sikerült az érettségim, ahogy vártam volna, vagy ahogy elvárták volna tőlem. Ettől függetlenül bekerültem a választott szakomra, amit magaménak éreztem és érzek jelenleg is, de valamiért nem tudok hatékonyan tanulni. Jó tételhúzással meg szerencsével sikerült tartanom a 4-es fölötti átlagot, de tudom, hogy ez így nagyon nincs rendben és ezen szeretnék változtatni. Egyszerűen olyan, mintha félnék leülni tanulni, az érettségis kudarcom után, mintha ez teljesen megbélyegezné a további teljesítményemet. Korábban a tanulás miatt volt önbizalmam, ez volt a mindenem, de most hogy ez se megy, teljesen elvesztettem önmagam, értéktelennek érzem magam. A koronavírus miatt még rosszabb lett a helyzet, még kevesebb motivációm van a tanulásra. Említettem, hogy a középiskola mellett több mindent csináltam, így korábban arra gondoltam az lehet a megoldás, hogy hiányzik a sokféle tevékenység, így tagja lettem egy diákszervezetnek, amit nagyon szeretek és úgy érzem hasznos amit csinálok- ami tök jó, de ez sem segített a problémám megoldásában.

Volt már valaki hasonló helyzetben? Hogyan tudnék ezen változtatni, vagy továbblépni? Kérlek, legyetek megértőek! Nincs szükségem a becsmérlő, negatív kommentekre, így is elég rosszul vagyok.



2021. jún. 15. 11:36
 1/3 anonim ***** válasza:
74%

Célok. Áttérzem amit mondasz, én 1. osztálytól kezdve egészen 12. félévéig nagyon szarul tanultam és nekem sem volt semmi kedvem. Azonban már elég korán megfogalmazódott bennem, hogy a "nagybetűs életben" szeretnék saját lábakon állni és jól keresni, hogy egy jó életszínvonalat tudjak majd fent tartani.


Véleményem szerint úgy tudod a leginkább motiválni magad, hogy célokat tűzöl ki magadnak. Vedd olyan emberekkel körül magad akik inspirálnak és tudsz tőlük tanulni. Szerintem nagyon is rendjén van az ahogy most van az átlagod hiszen azt is valakinek össze kellet hoznia. A diákszervezet valóban egy nagyszerű hely arra, hogy olyan emberekkel ismerkedj meg akik inspirálhatnak.


Legyél felkészűlt és keresd a lehetőségeket és azonnal ragad meg őket. Esetleg ha van módod rá szedj halolajat, magnéziumot stb. kezdj el edzeni stb.

2021. jún. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy ha a kitűnő bizonyítványod és a jó jegyek évek óta az identitásod részét képezik, akkor minden egyes alkalommal amikor nem érsz el 100%-os teljesítményt, ostorozni fogod magad. Ez az egészségtelenül maximalista "mindent vagy semmit" hozzáállás magaddal szemben pedig azt eredményezi, hogy belefásulsz, és nem látod értelmét a további erőfeszítésnek, már meg sem mered próbálni, attól félve, hogy nem lesz tökéletes. Aztán meg bűntudatod lesz. És magadnak generálod tovább a kudarcélményeket. Ahhoz, hogy kikerülj ebből az ördögi körből, el kell fogadnod azt, hogy az egyetemen sokan vannak, akik hozzád hasonlóan nagyon jól tanultak gimiben, tehát sokkal magasabb a léc. Egy ilyen közegben lehet, hogy akkor sem leszel kitűnő, ha fejreállsz. De ez normális. Tegyél meg minden tőled telhetőt, utána pedig légy elnéző magaddal, ha nem egészen úgy jön össze, ahogy vártad volna. Adj engedélyt magadnak a hibázásra.
2021. jún. 15. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Üdv a klubban. Nekem ugyanez volt
2021. szept. 20. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!