Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szükségem van-e emelt szintű...

Szükségem van-e emelt szintű érettségire?

Figyelt kérdés
2015-ben érettségiztem, járam egyetemre 2 évig, amit félbehagytam, azonban úgy döntöttem, hogy el eszeretnék végezni egy másikat. Ha jól tudom, akkor pár éve kell egy emelt szintű érettségi az egyetemi felvételikhez. Érdekelne, hogy nekem is szükséges-e teljesítenem egy emelt szintű érettségit vagy visszamenőleg nem vonatkozik rám?

2021. jún. 16. 12:50
 1/5 anonim ***** válasza:
98%
Igen,kell legalább egy emelt szintű érettségi. Ez mindenkire,aki most felvételizik,tartozik.
2021. jún. 16. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
96%
kell
2021. jún. 16. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
96%

Mindenkinek kell.

Sőt, ha visszahozzák, hogy kell nyelvvizsga is az egyetemi jelentkezéshez, akkor az is fog rád is vonatkozni, függetlenül attól, hogy korábban már voltál egyetemista.

Viszont az érettségihez szükséges 50 óra közérdekű munkát nem kell ledolgoznod. Lehet, hogy te már pont beleestél korábban és túl vagy rajta, de ha nem lenne meg, akkor sem kellene ledolgoznod.

2021. jún. 16. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen. 2 nyelvvizsgám van hála Istennek, szóval azért gondoltam, hogy valamelyik nyelvből emelteznék, arra talán annyit nem kell szenvednem ennyi év kihagyás után. A közmunka eszembe se jutott, de jó is, hogy említetted. Remélem más buktató nincs, amivel nem számolnék esetleg.
2021. jún. 16. 15:10
 5/5 anonim ***** válasza:

Emelt kell. Van olyan szak, ahol ketto is.


Kozmunka nem kell. Mivel mar van erettsegid.


Nyelvvizsga atmenetileg nem, de jobb, ha megvan.

2021. jún. 17. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!