Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Származhat ebből hátrányom...

Származhat ebből hátrányom egyetemen?

Figyelt kérdés

Az Óbudai Egyetemre jelentkeztem gépészmérnöki szakra. Meg lenne a pontom a BME-re is, de nekem ez az egyetem szimpatikusabb volt.

A kérdésem az lenne, hogy ha mesterképzésre már máshová szeretnék menni, származhat hátrányom abból, hogy az OE-re járok? Mesterképzésre mi alapján vesznek fel?


2021. jún. 16. 22:56
 1/6 anonim ***** válasza:
92%

Mesterképzésre is a pontszámaid alapján vesznek fel (ott már 100-as skála van)

Nem származhat hátrányod belőle, ha eléred a mesterképzésre előírt pontszámot, (pl 70 pont) fel kell venniük. Ellenkező esetben jogi lépéseket tehetsz

2021. jún. 16. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
14%
Még előnyöd is, mert az óbudai valamivel talán könyebben elvégezhető jó eredménnyel, így több pontod lesz.
2021. jún. 16. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
14%
Ha megvan a pontod és még tudsz cserélni, akkor menj a BME-re. Erősebb, jobb egyetem, és a munkaadók jobban értékelik. Igen, egész életedben hátrányod lesz belőle, hogy nem a BME-re jártál. Még a Miskolci Egyetem ami jó Magyarországon a gépész kategóriában, aztán ennyi.
2021. jún. 16. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
73%

#3: Ez alapvetően igaz lenne, ha bsc után elmenne dolgozni. De a munkaadók (ha nézik is a diplomát, ami max az első 1-2 munkahelyen lesz, utána a tapasztalat számít) általában a "legmagasabb" végzettséget nézik.

Ahogy az érettségit/szakmát igénylő munkakákhoz sem kérik az általános iskolai bizonyítványt, a 8 általánost igénylő munkáknál sem kérdezik meg hova jártál ovodába, a diplomát igénylő munkáknál nem kérdezik meg az érettségi eredményt, ugyan úgy a mesterdiplomával is huszadrangú szempont lesz, hogy az alapképzést hol végezte.

2021. jún. 16. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
76%

Nem tudom, hogy ma hogy zajlik az MSc felvételi a BME-n, de ismerősök korábbi tapasztalatai alapján a szóbeli vizsgán igencsak sok múlott azon, hogy mennyire ismerik a hallgatók a felvételin résztvevő tanárok furfangjait. Ebben komoly előnyben vannak a BME-sek, akiknek ráadásul tudomásom szerint a BSc-s záróvizsga egyben a felvételi is MSc-re. Legalábbis pár éve így volt, nem tudom, hogy mennyire időtállóak ezek az infók.


Ha felvesznek a BME-re is, szerintem próbáld meg, mégiscsak az ország elsőszámú műszaki egyeteme, és nekik is az az érdekük, hogy a legjobb képességű, legjobb eredményt elért diákok hozzájuk akarjanak bekerülni.

2021. jún. 17. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nem tudtam, hogy ez is pontszámítás alapján történik.

Meg lenne a pontom bőven,de a BME-t szándékosan nem írtam be úgyhogy oda már nem tudok jelentkezni.

2021. jún. 18. 14:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!