Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Aki az orvosira készült,...

Aki az orvosira készült, mindennap tanult és ha igen mennyit?

Figyelt kérdés

2021. jún. 19. 23:47
 1/4 anonim ***** válasza:
84%

Nem tanultam mindennap (azon kívül hogy írásbeli házit megcsináltam zenehallgatás közben) viszont próbáltam mindig figyelni és sok minden megmaradt.

A lényeg, hogy reális képeid legyenek magadhoz képest, be tudd vallani ha valami nem megy és tudj arra több időt szánni.

Utolsó év ebből a szempontból a legnehezebb, de ott ha kitartó maradsz, akkor nagyon jó eséllyel indulsz az érettségin.

2021. jún. 19. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Én két éve végeztem biosz-kémia faktos gimiben, elég sok osztálytársam ment tovább orvosira. Nem tanultak napi szinten sem akkor, sem azóta.
2021. jún. 20. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
én 0-ról készültem fel 1 kihagyott évben, bioszból csak közepem volt, jövőre végzek a gytk-n :) (sote orvosi is meglett volna, de végül máshogy döntöttem)
2021. jún. 20. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én idén felvételizek orvosira, most voltam végzős biológia-kémia tagozatos gimiben, tehát friss élménnyel írom a kommentet:)

Szerintem ez egy összetett kérdés, a vélemények nagyban függenek attól, hogy ki milyen tanulótípus. Az első válaszoló azt írta, hogy órán való figyeléssel sok minden megmarad, ami alapból egy szerencsés esetnek ígérkezik, hisz gondolhatnánk, hogy kevesebb időt kell tanulásba fektetni otthon. Sajnos idén digitális oktatás alatt a tanórák nem megszokott rendben zajlottak, ezért nagyobb önállóságra volt szükség, mert nem mondtak el mindent úgy, mint ahogy egy korábbi végzős évfolyamnak, több mindent kellett magunknak elintézni, legyen az megértésbeli probléma, stb.

Ami engem illet, én szívesebben rágom át a tananyagot elölről, függetlenül a tanári magyarázattól, mert több minden megragad ha úgymond magammal értetem meg az anyagot. Ezután a tömérdek gyakorlás meg remek önellenőrzésre.

Tagozatosként több óránk volt, mint egy humános vagy két tanítási nyelvűre járó diáknak, de a sikeres érettségiért az otthon belefektetett munka felelős szerintem - vagyis tagozattól függetlenül bekerülhetsz orvosira. Mindig is jó tanuló voltam, de az utolsó két évben, különösen végzősként ( beleértve a 11. utáni nyarat is) tanultam rengeteget a két emeltre. A mindennapos tanuláshoz kitartás kell, de ez könnyebb váltogatva a bioszt és (esetemben) a kémiát, én így nehezebben untam rá a folyamatos koncentrálásra.

Ez a napi hány óra tanulás abszolút relatív és diákfüggő szerintem, csak el kell kezdeni az ismétlést, felmérni milyen szinten állsz és majd kitapasztalod mennyi időt érdemes ráfordítanod. Persze tanítás közben ez nehezen kivitelezhető a bejárással, beadandókkal stb., ezért érdemes szerintem a nyarat kihasználni. Én sokszor elbizonytalanodtam, hogy érdemes-e ennyi időt belefektetnem a tanulásba, főleg amikor nyáron fesztiválidőszakban az osztálytársak nyaralni mentek én meg a tankönyv felett ültem, de miután megtudtam a két emelt szintű érettségim eredményét, ami miatt jó eséllyel sikeres lesz felvételim, abszolút nem bánok semmit. Ha valakinek az az elsődleges célja, hogy orvos/gyógyszerész/fogorvos stb. legyen, bele fog adni mindent, amit csak tud:) í

Idén több osztálytársamnak nem úgy sikerült, ahogy tervezte, de újra lehet próbálkozni, csak rajtad múlik mennyire vagy kitartó.

2021. jún. 21. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!