Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az építészmérnök szak rajz...

Az építészmérnök szak rajz alkalmassági vizsgájára fel lehet normálisan készülni egy év alatt, otthon?

Figyelt kérdés

2021. jún. 21. 04:23
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
5%
“ johy a rajz alkalmas-es.” = hogy ... alkalmas-e, csak mielőtt belekötsz.
2021. jún. 21. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
12%

Ha nincs értelme, miért írtad le? Az előbb még zavartak az irreleváns információk. Ja, hogy csak akor zavar, ha más írja. Világos. :D

Elképesztő, hogy mennyire nem bírod elviselni, hogy a saját hibád miatt kezdtél kötözködni, és még akkor is magyarázkodsz, amikor erre felhívják a figyelmedet. Ha pedig továbbra sem érted, hogy mi a probléma az általad helyesnek vélt megfogalmazással, akkor ott komolyabb bajok vannak. Legalább harmadszorra mondom, hogy nem is ez volt a lényeg, hanem az a bunkó stílus, amit kapásból elővettél. Mert ugyebár más biztosan vette az érettségijét csak azért, mert te képtelen vagy mondatokat értelmezni.

Mindig annyira jól szórakozok az ilyen embereken. Előadják, hogy mindenhez értenek, majd amikor kiderül, hogy ők hibáztak, elintézik az egészet egy olyan bocsánatkéréssel, amiben továbbra is a másik felet okolják ("elnézést, tényleg félre lehetett érteni"). Ez nem bocsánatkérés, hanem annak a jele, hogy a legapróbb hibádért sem tudsz felelősséget vállani, és annyit mondani, hogy "bocsánat, valóban elnéztem". Vagy legalább csöndben maradhatnál, ha már beismerni nem tudod a tévedésedet. Legközelebb inkább azon gondolkodj el, hogy miért kell egyből letámadnod valakit azzal, hogy nem sikerült letennie még egy érettségit sem. Kompenzálnod kell ezzel valamit vagy mi? Esetleg az a típus vagy, aki 18 évesen élte a fénykorát, és nem tudja elfogadni, hogy másnak is sikerült az érettségije? A legtöbb embernek nem az az első reakciója, hogy támadásba lendüljön, még akkor sem, ha lát egy (szerinte) rosszul megfogalmazott mondatot. Ezért nem mernek sokan kérdéseket feltenni ezen az oldalon, mert úgyis jön valaki, aki egyből előveszi a "mennyiért vetted az érettségit" és egyéb hasonló dumákat.

Nem tudom, hány éves vagy (bár remélem, minél fiatalabb, különben nagyon ciki ez a fajta gondolkodás a részedről), de jobb, ha hozzászoksz, hogy az emberek olyan stílusban fognak neked válaszolni, ahogy te is szólsz hozzájuk. És nehogy azzal gyere megint, hogy nem nekem szóltál. Arra válaszolok, amire szeretnék, ahogyan te is. A különbség annyi, hogy mások megpróbálnak hasznos válaszokat adni, vagy legalábbis nem kötözködni a kérdezővel, neked viszont reflexből is ez jön. Gratulálok, biztosan sok barátod van a való életben is. :)

2021. jún. 21. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
8%

🤣🤣🤣


Nem bírom elviselni, de te strapálod magad és írsz kisregényt.

Kedves tőled.


“Előadják, hogy mindenhez értenek,”


Hol mondtam ilyet? Sehol sem állítottam, hogy a szakmámon kívül értenék bármihez, ráadásul a szakmám meg itt szóba sem került.


Szóval inkább vicces, amikor valaki ilyen pitiáner hazugságokba is belemegy, csak hogy védje a vélt igazát.


Attól, hogy te azt hiszed hogy nekem nem sikerült, el kell keserítselek. Azóta egy diploma is sikerült, és aszerint kapom a fizut, nem a hited szerint, így hidegen hagy.


A frusztrációd akkor lett egyértelmű, amikor még abba is belekötsz, hogy ki hogy kér elnézést.

Nem csoda hogy egyedül vagy, bár boldog lehetsz, hisz sok felületes barátod lehet. 🤣


Nekem tényleg nincs sok, kb egy kezemen meg tudom számolni. Akinek viszont ennél több barátja van, az vagy felületes, vagy érdekbarát.

2021. jún. 21. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
12%

Nem vagyok egyedül semmilyen szempontból, el kell keserítselek. Felületes barátaim sincsenek, és érdekből sem érné meg senkinek barátkoznia velem. Tudod, a legtöbben sem az érettségiért, sem a barátokért nem szoktunk fizetni. :)

"A frusztrációd akkor lett egyértelmű, amikor még abba is belekötsz, hogy ki hogy kér elnézést."

Nem vagyok frusztrált sem, sőt kimondottan jól szórakozok azon, hogy azt igazából még mindig nem sikerült beismerned, hogy nem tudsz értelmezi egy teljesen normálisan megfogalmazott mondatot, és felesleges volt az érettségis beszólás. Helyette már előjöttél mechanika tanárokkal és török kereskedőkkel, pedig elvileg nem szereted az irreleváns infókat.

Ha pedig csak a szakmádhoz értesz, akkor miért kötöttél bele mások fogalmazásába? És a szakrajzokba? Pitiáner hazugságokba maximum te mész bele, mert elfelejted elolvasni, hogy mennyi ide nem illő dolgot felhoztál csak azért, hogy az igazadat bizonygasd. Leírtam a legelején, hogy miért nincs igazad. Erre te jöttél az írástudatlansággal, az illemmel, a szakrajzokkal és még néhány teljesen random információval. Szóval vagy azt hiszed, hogy mindegyikhez értesz, vagy ismét irreleváns dolgokról beszélsz, pedig korábban még problémád volt ezekkel.

De ha már illem: továbbra sem illik úgy bocsánatot kérni, hogy a felelősséget közben másokra vagy a körülményekre hárítod. Akkor inkább ne mondj semmit. Tipikus példája vagy a "ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna" közmondásnak.

És ne aggódj, nem strapálom magam ezekkel a válaszokkal. Elhiszem, hogy neked nehezedre esik nem csak értelmezni, de megfogalmazni is néhány mondatot, de ezzel nincs mindenki így. De legalább feldobtad a napomat a kötözködéseddel, köszi! :D

2021. jún. 21. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
7%

Azt hiszem körbeértünk, és hiába írsz kisregényt, csak ugyanazt ismételgeted, rágalmazol személyeskedsz.


Hiába próbálod tagadni, a soraidból sugárzik a frusztráltság, ha pedig lenne kivel tölteni az időd, nem azzal töltenéd, hogy próbálod bebizonyítani, hogy egy számodra ismeretlennek nincs érettségije sem, akiről egyébként sem a korát, sem a nemét, és tulajdonképpen semmit sem tudsz.


Ismerek hozzád hasonlókat. El kell hogy keserítselek. Érdekbarátság nem csak a pénz miatt lehet érdekbarátság, bár ez is sokat elárul rólad, hogy egyből pénzben gondolkodsz. Az érdekbarátokat a bajban ismered fel. Nyilván addig nem kötik az orrodra amíg jól mennek a dolgok, de nem akarlak felébreszteni az álomvilágodból. Szerintem ennyi elég.

2021. jún. 21. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
14 Hagyd szegényt...
2021. jún. 21. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:

Jaj, de cuki vagy, hogy a barátaim miatt aggódsz. :D Elég nehéz helyzetekben is számíthattam már rájuk az elmúlt jó pár évben egészen gyerekkorom óta, és ők is rám, úgyhogy nem hiszem, hogy problémám lenne ezen a téren. De ha szerinted attól barát valaki, hogy egész nap, összenőve együtt töltjük az időnket, akkor lehet, hogy inkább neked vannak problémáid azzal, hogy ki az igazi barát.

A személyeskedést, az érettségi meglétét és az anyagiakat is te kezdted firtatni. Olvasd már légyszi vissza az első válaszodat. Mindegyiket ki lehetne pipálni azzal az egy válasszal, a többiről nem is beszélve. Te voltál az, aki megkérdezett egy vadidegen embert arról, hogy mennyiért vette az érettségijét csak azért, mert szerinted valamit rosszul fogalmazott meg. Ha nem látod ebben az iróniát felnőtt fejjel, az bizony elég szomorú.

Frusztráció pedig csak annyi van bennem, mint amikor a családi kapcsolatok vagy a politika témán belül hasonló, reflexből kötekedő emberekbe botlok. De összességében mindig megéri, mert remekül szórakozok. Nem nézek reality műsorokat, de ilyennek képzelem azokat is. Szóval ne aggódj, nagyon jókat röhögtem ma. :D

2021. jún. 21. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:

Írd le még párszor, hogy én háborgok, te meg szórakozol, akkor el is hiszed. Nekem elég hogy tudom, hogy nem így van. :)


Bármennyi hazugságot próbálsz belemagyarázni.


Sem anyagiakat nem emlegettem (azon felül, hogy anyagilag nem függök a véleményedtől, így nem is igazán érdekel), sem azt nem állítottam, hogy mihez értek, mihez nem.


Igazából nem sokat tudok rólad, de ennyi csűrés-csavarás után a politikában vagy ügyvédi szakmában fényesebb jövőd lehetne.


“ érettségi meglétét és az anyagiakat is te kezdted firtatni.”


Itt is hazudsz, sehol nem állítottam, hogy ne lenne érettségid. Sőt, valami diplomát is kinézek belőled. Bár nyilván valami nem megbecsült dolog lehet (nem rosszindulatból), mint szociálpedagógus, vagy pedagógus. Különben nem foglalkoznál, és nem “szórakoznál” egy magamfajta érettségizetlen rosszindulatú emberen.


Ha viszont komolyan gondolod a vádakat, amit felsoroltál, még szégyellheted is magad, mert az ilyen lelki szegényeken, mint amilyen én is vagyok, nem szórakozik az ember, hanem helyre teszi.


Az, hogy szórakozol:

A) vagy nem igaz

B) igaz, de te sem gondolod komolyan a vádakat

C)igaz, a vádakat is komolyan veszed, de semmivel sem vagy jobb. Sőt...


Szerintem egyik lehetőségről sem fogom a jövőben rosszul érezni magam.

2021. jún. 21. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:

“ ha szerinted attól barát valaki, hogy egész nap, összenőve együtt töltjük az időnket,”


Idézd már légyszíves, hol írtam ilyet!

Megint csak egy ferdítés.

Annyit írtam, hogy nem sok van. Annyival ki kell egészítenem, hogy tőlük több ezer km sem tudott elválasztani. Meg az évek sem.


Egyébként a tieid miatt nem aggódok. Kellene?

2021. jún. 21. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:

Nem az én érettségimről beszéltem... Megint ott tartunk, hogy nem tudod értelmezni a mondatokat. Azt is írtam, hogy olvasd vissza az első válaszodat, amiben felhozod, hogy a kérdező megvette az érettségijét. Ez bizony személyeskedés egy teljesen másról szóló kérdésnél, amiben az érettségijének a meglétét és az anyagaikat is firtatod.

A diplomámról pedig legyen elég annyi, hogy nagyon érdekes volt "szakmai" szempontból ez a beszélgetés. :) Ez amúgy megint személyeskedés, de sem politikus, sem jogász nem vagyok. Nem gondoltam, hogy nincs érettségid, egyszerűen azon gondolkoztam, hogy mi a fene váltott ki egy annyira erős negatív reakciót belőled ennél a kérdésnél, hogy egyből letámadd a kérdezőt a megvett érettségis szöveggel. Vagy szerinted normális egy ártalmatlan kérdés után ezzel kezdeni?

Nem gondolom azt sem, hogy "lelki szegény" vagy. Azt gondolom, hogy személyesen lehet, hogy egy teljesen normális, sőt kedves ember vagy, de valamiért mégis úgy gondolod, hogy a neten név és arc nélkül teljesen oké olyanokkal dobálózni, hogy valaki fizetett az érettségiért. Vagy a való életben is mondasz ilyeneket idegeneknek? Gondolom nem. Ezek szerint valamiféle frusztráció biztosan van benned. Ez nem szégyen, mindenivel előfordul. Csak nem kezdeményez mindenki ilyen beszélgetéseket vele.

"ha pedig lenne kivel tölteni az időd, nem azzal töltenéd, hogy..."

Kérlek szépen, pontosan itt jöttél azzal, hogy ha lennének barátaim, akkor velük tölteném az időmet. Erre szerinted nem adekvát reakció az, hogy nem töltöm velük minden percemet? Értelmezd már légyszíves a leírtakat. Úgy érzem, ​megint az a fránya szövegértés a ludas... És nem, nem kell aggódnod az én barátaimért sem, remekül megvagyunk. ;)

2021. jún. 21. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!