Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik könnyebb az orvosi...

Melyik könnyebb az orvosi vagy az állatorvosi egyetem? Melyikre könnyebb a bejutás?

Figyelt kérdés

2021. jún. 22. 08:23
 1/6 anonim ***** válasza:
95%
Ha az a szempont, hogy könnyebb legyen, akkor egyikre sem érdemes jelentkezni.
2021. jún. 22. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
80%

Ismerek testvéreket, akik közül az egyik az SE-ÁOK-on, másik az Állatorvosin tanult. Megyegyeztek abban, hogy mindkettőn rengeteget kell tanulni, de az orvosin valamivel többet. A vizsgák az orvosin számos esetben szóbeli vizsgák, az állatorvosin az írásbeli több, a szóbeli szerintem húzósabb.


A pontszámok alapján a tipikus csökkenő sorrend (nem mindig, de általában):


Semmelweis orvosi

Állatorvosi

A többi orvosi


Megjegyzendő ugyanakkor, hogy míg orvosira a kémia helyett lehet a fizikát is választani érettségi tantárgyként, addig az állatorvosi esetében ilyen lehetőség nincs, így ott emiatt talán egy kicsit ez is befolyásolja a ponthatárt (ha oda is elfogadnák a fizikát, amiatt szerintem enyhén nőne a ponthatár). Továbbá az is említésre szorul, hogy még a vidéki orvosi szakokon is 200+ állami hely van biztosítva, Pesten 390, addig az állatorvosin mindössze 145, a ponthatárokat ez is befolyásolja.

2021. jún. 22. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
98%

Bejutás szempontjából ki kell javítanom #2-t, mivel az összes orvosi közül az állatorvosin a legmagasabb a ponthatár évek óta, utána a Semmelweis, majd a vidéki orvosik következnek.

Orvost 4 helyen képeznek itthon, állatorvost viszont csak egy egyetemen.

Állatorvosira 15<145 hallgatót vesznek fel, de általában 145-nél kevesebbet, például tavaly a rekord ponthatár csökkenés idején 122 hallgatót vettek fel.

Az orvosi 12 félév, állatorvosi 11 félév. Diplomához követelmény előbbin az angol(nincs más választás!) komplex B2 nyelvvizsga, míg állatorvosin több lehetőség is van, lásd felvin.

A két szakma nagyon különböző, az elvégzés nehézségét csak az tudná elmondani, aki mindkettőt végigvitte.

2021. jún. 24. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
88%

#3. "az összes orvosi közül az állatorvosin a legmagasabb a ponthatár évek óta"


Ezzel szemben például 2019-ben:


SE-ÁOK ONA 442

ATE ONA 435


Vagy 2018-ban:


SE-ÁOK ONA 441

ATE ONA 437


Vagy épp 2017-ben:


SE-ÁOK ONA 436

ATE ONA 431


Szóval hülyeségre légyszi inkább ne javíts ki!


"mivel az összes orvosi közül az állatorvosin"


Ráadásul ez is pontatlan, mivel csak az orvosi az orvosi. Az állatorvosi az nem orvosi, hanem agrár kategória.


"az elvégzés nehézségét csak az tudná elmondani, aki mindkettőt végigvitte"


Vagy mondjuk az általam is említett testvérpárok véleménye is hasznos lehet, akik közül már kommeneltek amúgy itt a gyakorin is évekkel ezelőtt. Ők úgy látták, hogy aki az orvosira ment, annak látványosan többet kellett tanulnia.

2021. jún. 24. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
84%

#4

"hülyeségre légyszi inkább ne javíts ki"


2020-ban a ponthatárok:

ATE: 431

SE-ÁOK:425


Nem évek óta, de legutóbb magasabb volt.

...

"Az állatorvosi az nem orvosi"

Durva kijelentés, és szerintem egy állatorvos, de ha a te értelmezésedet tekintjük, akár egy fogorvos sem értene ezzel egyet, mert ők is orvosok, attól hogy nem embereket kezelnek/csak egy szakterületen dolgoznak:)

2021. jún. 24. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
36%

#5. "Nem évek óta"


Akkor ezt meg is beszéltük. A te korábbi kijelentésed alapján, amivel engem szerettél volna tévesen kijavítani, egy tendenciára lehet következtetni, holott erről szó sincs, tavaly egy rendhagyó eset fordult elő, amiben talán még a szóbeli érettségik elmaradása is közrejátszott. Ráadásul még én is írtam fentebb, hogy nem mindig, de általában ez a sorrend (tehát tudtam pl. a tavalyi esetről is). Ezzel szemben én a 2017-es adatokat is beírhattam volna, meg a 2016-ost és a 2015-öst is mert 2020 kivételével gyakorlatilag mindig magasabb volt az SE-ÁOK-ra a ponthatár, mint az állatorvosira. Szimplán tévedtél, de nincs semmi gond.


A második bekezdésedhez: Félreértesz, és egy kicsit sértő is, hogy azt gondolod, hogy részemről ez valami primitív lenézés volt az állatorvosok felé. :) Szó sincs erről, egyszerűen tény, hogy míg az általános orvos az orvosi képzési területhez tartozik (persze igazad van, úgy korrekt, ha megemlítjük a gyógyszerész és a fogorvos szakot is, mert azok is), addig az állatorvosi az agrár képzési területhez. Az "összes orvosi közül az állatorvosin" kezdetű mondhatod emiatt nem állja meg a helyét, ennyi erővel a jogász ponthatárokat is ide lehetne citálni, mert az is osztatlan képzés, és az is dr. lesz, aki azon végez. :) Az összes orvosi az általad vett értelemben a pesti, a debreceni, a pécsi és a szegedi orvosit jelenti, az állatorvosi pedig ettől külön kategória.

2021. jún. 24. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!