Állatorvosi asszisztens képzés elvégzése érdemes?

Figyelt kérdés
Legfőképp asszisztensektől kérdezném, vagy azoktól akik annak tanulnak. Állatorvosi egyetemre jelentkezni nem tudok sajnos, nincsenek meg a pontjaim sem az anyagi hátterem, de mégis úgy érzem ezzel szeretnék foglalkozni, így találtam meg az asszisztensi képzéseket. Viszont amikor jobban utánaolvastam, több helyet találtam azt hogy a képzés elvégzése valójában felesleges, mert az állatorvosok jobb szeretik maguk betanítani az alkalmazottakat. Tapasztalatokat vagy hasonlókat tudtok írni? Sajnos ismeretségi körömben senki sem jártas a témában. Illetve bármilyen információ jól jön a hivatással kapcsolatban, előre is köszönöm. (20/f)

2021. jún. 3. 00:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ne elégedj meg az aszisztensivel 20 évesen ha állatorvos szeretnél lenni. Kezdj el tanulni emeltet kémiából és biológiából és érettségizz újra. Van előkészítője is az Állatorvosinak. Később bánni fogod. 20 évesen még van időd bőven és az sem baj ha 20-on x éveyen kezded el. Volt itt olyan aki 26 évesen kezdte.


Amúgy két aszisztensi képzés van. Mind a kettő kisállatra specializálódott az egyik képzés az Állatorvosin van a másik a Murmuczok oktatja itt volt aki kiment külföldre orszarvúkat menteni.


Amúgy a Murmuczoknál van több továbbképzés is sugárvédelemi oktatás is de szerintem az állatorvosin is van.

2021. jún. 3. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
* évesen
2021. jún. 3. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Sőt az állatorvosin lesz állatvédelmi központ is és beveszik a képzésbe valami ilyet olvastam.
2021. jún. 3. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

"Viszont amikor jobban utánaolvastam, több helyet találtam azt hogy a képzés elvégzése valójában felesleges, mert az állatorvosok jobb szeretik maguk betanítani az alkalmazottakat"


Hát figyelj, asszisztens lehetsz minden végzettség nélkül, ha van kapcsolatod és befogadnak, elmondják, mi hol van, mit kell csinálni, hogy bánj az állattal, de vadidegen helyre szerintem így nem vennének fel.


Szóval, hanem szeretnéd csinálni azt, amit 1# javasolt neked, szerintem végezd el az asszisztens képzést.

2021. jún. 3. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Amúgy nem felesleges a képzés elvégzése.
2021. jún. 3. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Jelenleg is folynak egyetemi tanulmányaim, teljesen más területen, viszont csak az elmúlt 1 évben tudatosult bennem mit is szeretnék csinálni. De tervbe van véve hogy megpróbálkozok emelt kémiával és biosszal, akkor úgy is elválik van-e hozzá érzékem, hiszen gondolom az állatorvosin sem könnyűek ezek.
2021. jún. 4. 00:41
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem ez a kérdés hanem hogy mennyire fogod bírni lelkileg. Ha nagyon akarod a bioszt kémiát megtanulod. A kérdés az mennyire fogod bírni az olyan látványt ami nehéz. Pl. Parazitológia.


Lelkileg a vágóhidat vagy az euthanáziát.


Az más kérdés hogy te hogy fogod csinálni. Mire szakosodsz de gyakorlatokon ezekkel meg kell bírkózni.


Írták itt többen hogy voltak nehéz dolgok amikket nehezebb volt feldolgozni és volt aminél bőgtek is. Inkább ilyeneken gondolkozz.


Van aki tul van ezen de valaki nem bírja.


Inkább ezekkel a kérdésekkel kell megküzdeni.

2021. jún. 4. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
* amiket
2021. jún. 4. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Igen ezzel is tisztában vagyok, de amíg nem tapasztalom meg, addig sajnos úgy sem fogom megtudni mi a helyzet. Sorozatokat például nézek, állatorvosos dokukat, ott ha nem is szívesen nézem, de bírom a látványt.
2021. jún. 5. 00:59
 10/11 anonim ***** válasza:

Miket nézel?


Dr. Oakley, Ian Paul? Egzotikus állatorvos csapat? Utcai állatorvos Dr. Kwane Stewart? Vagy a brit sorozat ami James Herriot örökségét követi?


Azért szerintem ezek a sorozatok valamennyire tükrözik csak az állatorvoslás mindennapjait. Azért itt a stáb és a rendezők is szerintem meghatározzák a sorozat menetét.


Amúgy épp azon gondolkodtam, hogy ha híres állatorvost kéne mindenkinek mondania, akkor James Herriott akinek mindenkinek eszébe jut. De ha megkérdezném, hogy na és David Taylor, nagy többség nem is tudja ki ő. Olvass ilyen könyveket is.


Szerintem inkább próbálj kapcsolatba kerülni olyan állatorvosokkal akikre felnézel vagy egyetemen tanulókkal, hogy jobban képet kapj róla. Illetve ha a lovak érdekelnek akkor kezd el tanulmányozni a verseny világot, lóversenyt, lovas szakágakat, mert ez is az állatorvos munkájának része.


Ha az egzotikus álaltok érdekelnek, akkor látogass többször állatkertbe, vadas parkba, illetve Budapesten amint megint lehet menni, akkor menj éjszakai túrára, ahol megismerkedhetsz az állatok takarmányozásával is ugyanis ez egy olyan éjszakai túra, ahol bepillantást nyerhet az ember az állatok gondozásába, ezek mind értékes tapasztalatok szerintem egy állatorvosi pályára készülőnek.

Ha a gazdasági állatok érdekelnek akkor nyáron mikor már újra nyitva vannak látogass el öko farmokra ahol van vendéglátás is és vezetett túra a gazdasági állatok között. Ha a kisállatok érdekelnek akkor pl. egy kisállatkereskedésbe szinte bármilyen infót tudsz kérdezni.


De amúgy szerintem állatorvosokkal is meg lehet beszélni, hogy hagy pillants bele egy-egy napjukba.


Persze ezt úgyis akkor tudod meg mikor már ott vagy, és akkor mindig van lehetőséged azt mondani, hogy te ezt bírod vagy nem.


Mivel úgyis önköltségesre jelentkezel.


Gondolom a látványon kívül ezt is mérlegelned kell a tandíjat.


Milyen szakon vagy most?

2021. jún. 5. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!