Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az OKJ helyett mi lesz ha...

Az OKJ helyett mi lesz ha felnőttként szeretnék új szakmát ?

Figyelt kérdés
A koromból adódóan a nappali tagozat már kizárt . Ilyenkor mi lesz v
2021. jún. 28. 17:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Csabán vannak ingyenes képzések(gondolom más nagyvérosba is csak arról nem tudok)
2021. jún. 28. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nekem semmiképp nem ingyenes már mert 3. Szakmám lenne , 2 okj-m van. Ki szervez ilyet ? Melyik cég vagy iskola ?
2021. jún. 28. 18:17
 3/12 anonim ***** válasza:

Csak a szakképzési centrumok indítanak új szakmajegyzékes oktatást.


A magam szektorban kezdenek megjelenni a csak tanúsítványt adó képzések. Igazából attól függ, mit akarsz tanulni.

2021. jún. 28. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Szakképzési centrumot néztem de az “rendes” középiskola nappali tagozat. Ahhoz meg 28 évesen túlkoros vagyok.
2021. jún. 28. 18:25
 5/12 anonim ***** válasza:
Akkor rosszul nézted, azok indítják az esti felnőtt képzéseket is. Már volt olyan, ahol februárban indult.
2021. jún. 28. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
5 Nekem nem ilyen kellene mivel dolgozom. Hétvégi kepzes. Meg az esti az ugyanúgy iskolarendszerű , azért nem jo, ennyi idosen.
2021. jún. 28. 19:05
 7/12 anonim ***** válasza:

szakmajegyzékes képzést csak iskolarendszerű képzésben lehet idén január 1-től tanulni. Ebből van esti, nappali, egyes helyeken távoktatás is.


Még 1-2 képző cég tud beléptetni már papíron futó okj-s csoportba, de ennyi.


A magánszektorban már ezen kívül csak tanúsítványt adó képzés van (ezek a szakmák nem kerültek bele a szakmajegyzékbe).

2021. jún. 28. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nekem az a lényeg olyan kellene ami hétvégén van és nem iskolai kepzes! Felnőtt dolgozo embernek szóló. Ahogy nezzen van ami heti 3 délután , azért a főnököm lelőne kb ha 3 délután lelépek. Nagyon max 1 .
2021. jún. 28. 19:19
 9/12 anonim ***** válasza:

Akkor ahogy mondtam nézz szét a még nyílt okj-s csoportokban.


Vagy pedig válasz tanúsítványt adó képzést, van belőle egyre több, azt meg senki nem tudja, hogy mennyit fog érni egy ilyen "végzettség".


Távoktatás miért nem jöhet szóba?


Milyen szakma érdekel egyáltalán?

2021. jún. 28. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

9 Csak olyan jöhet szóba ami hétvége vagy max 1 hétköznapi napot érint. A tavoktatasos nemtudom milyen pontosan, de nem sok jó tapasztalatom van az online oktatás is most tavasszal , a gyereknél láttam mennyire katasztrófa volt.


Tanúsítványosat nem szeretnék épp azért amit te is írtad,mert nem tudom el fogják e fogadni, mennyit ér majd. Mert azért egy ilyen tanfolyam átlagosan 200-300 ezer FT így meg kell gondolni!


Munkaügyi vagy bérügyintéző vagy hasonló érdekelne. Van két szakmám már, ápolónő vagyok, de az Eü-t otthagytam, és vendéglátó eladó.

2021. jún. 28. 19:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!