Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Felnőttként bántottak a...

Felnőttként bántottak a szüleim! Most családi békét szeretnének. Hogy értethetném meg velük hogy már semmi nem lesz a régi, és nem is szeretném hogy a régi legyen?

Figyelt kérdés

Az eseményeket nem szeretném részletezni, a lényeg hogy hazudtam nekik az életemmel (pasival kapcsolatban) és mivel ez kiderült és ők ugy gondolták hogy mivel anyagilag függök tőlük (22 éves egyetemista vagyok, azóta már független) joguk van tudni minden lépésemről, és mivel én nem számoltam be az életemről ki akarták verni belőlem az igazságot, nem engedtek el itthonról, bántottak, pofont kaptam, leszorítottak. Mert nem azt csináltam amit ők akartak. Sikerült elszabadulnom, de hosszú távra nem tudok hova menni így kénytelen voltam hazajönni. Most azt szeretnék ha újra béka lenne mintha mi sem történt volna, és újra lehetek itthon a pici lány aki a szülők utasítását követi. Viszont a bántalmazások után képtelen vagyok megbocsánati.

Ti hogyan alakítanátok ezek után a családi életeteket? El tudok költözni mostmár, de maradni is maradhatok. Nem tudom érdemes-e egyáltalán bármilyen kapcsolatot fenntartani velük.

Szülők és gyermekek véleménye is érdekelne!


2018. aug. 13. 13:58
 1/7 A kérdező kommentje:
Hogy egyértelmű legyen, azt mondták hogy ők azt várják hogy itthon fogok élni tanulni, folytatni az életemet, vagy ha nem akkor nem kérnek belőlem.
2018. aug. 13. 14:00
 2/7 anonim ***** válasza:
94%

döntsd el, hogy fel akarsz nőni, vagy továbbra is gyerek akarsz maradni.


Első esetben költözz, második esetben maradj, és fogadd el a békét.

2018. aug. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
72%
Nem is tudom, hogy merült fel benned, hogy maradj. Menj, éld az életedet felnőttként! Megbocsátani a saját lelki egészséged miatt tanácsos, de ezt NEM azt jelenti, hogy minden marad a régiben, sőt, a kapcsolatot sem muszáj velük tartanod (a helyedben nem is tenném legalább egy darabig).
2018. aug. 13. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
21%
A szokásos egyetemes verős kamukérdés.
2018. aug. 13. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
34%
Ja, igen, kihagytam: "Mivaaaan?" ;)
2018. aug. 13. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nem kamukérdés!!!

Sajnos ez a valóság!!!

Köszönöm a normális válaszokat!

2018. aug. 13. 15:36
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nem egészséges az, hogy nem engednének leválni! A helyedben én lelépnék gyorsan! Ha nem kérnek belőled, akkor ezt szerintem tartsd is fent, magadtól ne keresd őket. ŐK mondtál ezt és nem TE! Majd ha fognak keresni, csak akkor beszélj velük, ha szeretnél. 22/F
2018. aug. 13. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!