Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pénzügy számvitel alapszakra...

Pénzügy számvitel alapszakra matek mennyire nehéz?

Figyelt kérdés
Sajnos matekból nem vagyok penge de szorgalmas vagyok,érettségire nagyon sokat gyakoroltam a "kis"feladatokból az első rész max pont lett a második részből valami 3 ponton szedtem össze azokból sajnos nem vagyok jó,csak szorgalmas vagyok és sokat gyakoroktam a "kis" pár pontos feladatokat....egyetemen elég lenne a begyakorlás? Egy számvitel tanár mondta 1x hogy a számvitelnek annxi köze van a matekhoz h számok vannak benne
2021. júl. 2. 21:54
 1/6 anonim válasza:
3%
Van matek és jellemzően szórótárgy. De ha szorgalommal begyakorlod a feladatokat meg lehet oldani. Mondjuk az érettségi második részből 3 pontot összeszedni azért nagyon gyenge teljesítmény. Lehet, hogy szükséged lenne egy jó magántanárra, aki segít.
2021. júl. 2. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
4es voltam 11-12ben év végén matekból úgy h magántanárral begyaloroltam a feladatokat,az első rész jól is ment nagyon sokat gyakoroltam rá nemtudom 25 vagy 30 a max pont az meg is lett a nagy feladatokhoz hozzá sem kezdtem vapami képleteket felírtak meg választ mert azt mondta a matek tanár anno ha nem is jó a válasz de van válasz arra is adnak pontot
2021. júl. 3. 08:21
 3/6 A kérdező kommentje:
Felírtam*
2021. júl. 3. 08:22
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén szólva nem vagyok benne biztos, hogy ez a szak neked való. Igen, valóban be lehet gyakorolni a feladatokat, de azért ez nem ennyire egyszerű. Ha nem érted, hogy miért ezt vagy azt a képletet használják, vagy hogy miért így vagy úgy vezetjük le az adott feladatot, akkor nem fog menni a vizsgán sem. Arról nem beszélve, hogy pl. most online vizsgánál nálunk csak és kizárólag az eredményt kellett beírni, és ha csak elszámoltál valamit, akkor 0 pont. Szóval nem biztos, hogy jár néhány potyapont. Én nem azt mondom, hogy lehetetlen, de ha az érettségi ilyen nehezen ment, akkor készülj fel, hogy az egyetemi matek még nehezebb lesz. Egyébként ami a számvitelt és pénzügyet illeti, valóban nem a matektudás számít, de szerintem a mateknál nehezebbek. Nálunk a vállalati pénzügy volt leginkább szórótárgy, pedig elég erős az évfolyam. Számvitel sem egyszerű. Ha mindenképp ebbe az irányba szeretnél menni, én a kereskedelem és marketinget ajánlanám. Ott is van matek 1 és matek 2, de a számvitel és pénzügy csak egy félévesek.

Ha kíváncsi vagy az egyetemi matekra, ajánlom a mateking oldalt. Egyetemenként vannak különböző témakörök.

2021. júl. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
A vállalati pénzügyek tantárgyam már pont megvan mert FOKSZ-t végeztem és 90 kredidet beszámolnak,a gazd.matektól tartok inkább
2021. júl. 4. 08:10
 6/6 A kérdező kommentje:
Ill. Makróökonómiától de a mikroökonómia már megvan
2021. júl. 4. 08:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!