Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egy lány lehet építészmérnök...

Egy lány lehet építészmérnök vagy ilyesmi?

Figyelt kérdés

Röviden arról van szó hogy "kaptam egy ilyen lehetőséget" hogy ezt tanulhassam. most nem részletezném annyira.

Viszont semmit nem igazán tudok erről,nincs túl sok információm.

A lényeg hogy 4évig matek felmentett voltam és gondolom ehhez azért igencsak kell matek tudás. Én kb 1es és 2es közötti szintén vagyok matekból.

Meg lehetne ezt így is tanulni?

Nagyon nagy hátrány ez?


2021. júl. 3. 13:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne lehetne?
2021. júl. 3. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Az hogy lány vagy, egyáltalán nem hátrány. Nincsen odaírva, hogy mérnök csak férfi lehet.

Az, hogy matekból felvoltál mentve, az lehet hátrány. Ott érdemes végiggondolni, hogy mire vagy képes

2021. júl. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
95%

Honnan jött a gondololatod, kérdező, hogy ne lehetnél...?????


Elvileg igen!


De amit a kérdés alatt leírsz, amiatt viszont NEM.


Matek és fizikából minimum 4-esnek, de inkább ötösnek kéne lenned! És ha most ilyen szinten vagy (esetleg soha nem is voltál jobb), akkor lehetetlen behozni... Amit általános iskolában sem tanultál meg, nem volt mire építkezni a gimiben.... Ezt mutatja a bukásra állás.


Nem is értem, milyen lehetőséget kaptál - egyáltalán ki adott neked ilyesmit.... Ilyen bukásra állás mellett....


Álmodozol????

2021. júl. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

3as válaszoló én teljesen egyetértek ezzel,amit írtál.

Általánosba 2es-3as voltam matekból, szakgimibe már 10.től fel voltam mentve,matek órákon zenét hallgattam miközben csináltam a házit szóval éjsötét vagyok matekból.

Fizika nem is volt..vagyis hát 1évig!! tanultunk gimibe fizikát,ami nem volt tanulásnak nevezhető kb csak filmet néztünk.

Én az elejétől már azt gondoltam ez nekem nem menne ez a szakma.

Itthon kicsit erőltetik pl. "Ott a számológép" ," Ez csak egy program amit meg kell tanulni", "Mi majd segítünk" ez annyiból igaz,hogy van tényleg aki segítsen és hozzáértő is.

(Ez a személy elmondása szerint 3as matekból)

Viszont még így is nekem ez iszonyatosan reménytelennek tűnik xd és tudom hogy nincsenek meg hozzá a képességeim,nem élek álom világban.

2021. júl. 3. 14:32
 5/12 anonim ***** válasza:
97%
én nem ajánlom, de nem azért mert lány vagy, hanem mert semmi közöd se a matekhoz se a fizikához. ezek meg elengedhetetlenek ehhez a szakhoz. amúgy milyen gimi az ahol csak 1 év fizika van?? én nyelvszakon voltam, de nekem is 3 évig volt fizika.
2021. júl. 3. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Szakgimibe járt, ott nincsen normális oktatás a természettudományos tárgyakból, össze vannak vonva.
2021. júl. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Igen úgy volt, ahogy a 6-os írta

Inkább csak a szakmán volt a hangsúly.

Amugy mindenkit 'felpontoztam' már csak itthon kéne megértetnem ezt de nem tudnak reálisan gondolkozni:/

2021. júl. 3. 15:02
 8/12 anonim ***** válasza:
#6 köszi, mostmár értem
2021. júl. 3. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nézd meg pl. a BME osztatlan építészmérnöki képzésének tantervét:


[link]


Két félév matek, egy halom fizikára alapozó tárgy (Épületszerkezettan, Statika, Szilárdságtan, Épületgépészet stb.), ezeket nagyon-nagyon nehezen tudnád elvégezni (ha egyáltalán) matekból felmentettként.


Az építészmérnökihez egyébként jó térlátás és rajztudás is kell, van rajz felvételi is (nem tudom, hogy ez mindenhol így van-e). Ha ez nincs meg, akkor szintén nincs értelme belevágni.


Az egyetlen, ami nem számít, hogy lány vagy - BME-n az építészmérnök-hallgatók többsége lány.

2021. júl. 3. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ez így 100%-ban remenytelen! Meg az emelt mat-fiz érettsegit se tudnád megugrani...
2021. júl. 3. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!