Hova menjek egyetemre?

Figyelt kérdés
Sziasztok, 16 éves vagyok de már ki kéne választanom, hogy miből szeretnék érettségizni. Gimnáziumba járok, nem érdekel kimondottan semmi. Kémia/Biosz/Fizika nem nagyon megy, és nem is szeretnék ezekkel foglalkozni a jövőben. Inkabb a humán tantargyak fele huzodok, angolbol pedig nemsokara csinalom a C1es nyelvvizsgam. Nincs semmi otletem, eloszor jogra akartam menni, de rengeteget kell hozza tanulni es nagyon sokaig tartana. Jaj es hozzátenném hogy szeretnek jol keresni:D valami otlet ?

2021. júl. 5. 16:12
 1/8 anonim ***** válasza:
69%

Gondolom a faktválasztásnál tartasz. Ha nem orvosira mész, akkor:

Matek: kb minden szakon hasznodra válik.

Infó: nagyon hasznos, ráadásul lehet előrehozottat tenni belőle.

A többit kitalálod majd felvételi előtt januárban.

Járj nyílt napokra pályaorientációs napokra, nézz mintatantervet, nézz álláshirdetést, nézd meg valaki munkáját. Ezeket tudod tenni azért, hogy kitaláld.

2021. júl. 5. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
97%

Van olyan, amiből jó vagy? Magyar, töri?

Az infó tényleg sok helyre jó, ahogy az angol is, mindkettőből tehetsz előrehozottat.

Azzal kapcsolatban van ötleted, hogy milyen munkát szeretnél? Emberekkel foglalkozni, irodában ülni, fizikai munkát végezni?

2021. júl. 5. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
49%
Közgáz vagy esetleg infó? Ahogy olvasom, az utóbbi elég jól keres
2021. júl. 5. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Infó szintén nem megy, fizikai munkát nem szeretnék végezni, inkább irodában vagy más emberekkel együtt dolgozni/más emberek problémáival. Már több éve gondolkozok azon hohy nagyon szeretnék börtönben dolgozni, de ugy hallottam hogy azzal nem kereshetnek sokat:/
2021. júl. 5. 20:39
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Pedig egy büntetés-végrehajtó elég sokat keres egy börtönben, legalábbis nálunk igen.

Nem tudom, hogy megy neked a matek, de akkor esetleg pénzügyi-számvitel vagy gazdálkodás és menedzsment nem jöhet szóba?

2021. júl. 5. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
es egy buntetes végrehajtónak milyen szakra kene mennie tovabb?
2021. júl. 6. 23:06
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlen kell hozzá szerintem egyetem (?), elég egy OKJ is.

De egyébként az NKE-RTK-n van a rendészeti igazgatási-büntetés végrehajtási 6 féléves alapszak, ami egy börtönbe jó lenne.

2021. júl. 6. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg szociológia?
2021. júl. 9. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!