Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha megszerzem németből a...

Ha megszerzem németből a B2-es nyelvvizsgát, akkor szerintetek le tudok emelt szinten érettségizni?

Figyelt kérdés
Köszi a segítséget!

2021. júl. 7. 07:36
 1/7 anonim ***** válasza:
97%
Az már egy nagyon jó alap hozzá, de függ attól is, hogy hol csinálod a vizsgat és milyen eredmény a cél az érettségin
2021. júl. 7. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%
Hülyeség! Csináld meg a német emeltet 60%ra és jár hozzá a nyelvvizsga!
2021. júl. 7. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
csak azért szeretném a nyelvvizsgát, h tudjam milyen lenne az érettségi úgy kb...
2021. júl. 7. 08:06
 4/7 A kérdező kommentje:
a cél mindenképpen 5-ös németből, TELC- nyelvvizsgára gondoltam
2021. júl. 7. 08:10
 5/7 anonim ***** válasza:
83%
A nyelvvizsga elég más,mint az érettségi, nem ugyanazok a feladattípusok vannak. Én nem csináltam nyelvvizsgát és ötös lett, ha gondolod írj és mesélek bővebben:)
2021. júl. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem nincs nyelvvizsgám, van eddig egy 70%-os középszintű angol érettségim, van egy évekkel későbbi 37%-os szintemelő érettségim. Eddig egyszer próbáltam a nyelvvizsgát, és csak a szóbeli felét, ott 4 pont kellett volna még, hogy a szóbeli fele meglegyen a nyelvvizsgának. :)
2021. júl. 8. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Kell még pluszba készülni, de szerintem nem lehetetlen. Ahogy #5 is írta, a nyelvvizsga és az érettségi más. A nyelvvizsga sokkal objektívebben mutatja a nyelvtudásod, mint az érettségi. Érettségin inkább az a cél, hogy "kiálld a próbát", alkalmanként szívassanak. A nyelvvizsgák feladatai sokkal precízebben, korrektebben, szabályosabban vannak összeállítva. Én idén érettségiztem középszinten németből, az olvasott szövegértés nem érte el a B2 szintet, egy pont híján hibátlan lett; a magnó viszont inkább B2+ szintű volt, tehát nehezebb.
2021. júl. 8. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!