Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nyelvvizsga megszerzése...

Nyelvvizsga megszerzése nyelvérzék nélkül?

Figyelt kérdés

Öcsém most 10-es, így 2020 után fog érettségizni. Ha jól hallottam ott már a továbbtanuláshoz kelleni fog egy legalább középfokú nyelvvizsga is. Viszont annyira nem mennek neki a nyelvek hogy esélytelennek tűnik a továbbtanulás. Pedig matekból és fizikából kiváló, már országos dobogós versenyeredménye is van neki, nem is egy. Viszont a magyar és az angol is annyira siralmasan megy neki, hogy bukás közelében van már vagy 8 éve. Hiába segítettem neki én is angolból (+ korrepetálásra jár már 4 éve), látszik rajta hogy próbálkozik de egyáltalán nem megy neki. Esélytelennek tartjuk hogy sikerülni fog neki nyelvvizsgát tennie (az tanárai is ezt mondták sajnos).

Ebben az esetben is kötelező lesz ettől függetlenül a jelentkezéshez? Nem lehet majd semmivel kiváltani? Mert én elég nagy kicseszésnek tartom ha nem. Én pár éve végeztem mint gépészmérnök, (30-an kezdtük a főiskolát és csak 4 embernek volt nyelvvizsgája összesen) ha már nálunk is kötelező lett volna akkor szerintem fele ennyien se jelentkeztünk volna. Szerintem ez a mérnöki szakoknak nagy hátráltatás lesz.



2018. szept. 28. 15:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
72%
Eszperantó és olyan, hogy "nyelvérzék", nem létezik. Ha egészséges, akkor tud tanulni. Csak akarnia kell.
2018. szept. 28. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Az a nyelv milyen? Csak mert vélhetően magyarból se tudna jelenleg levizsgázni. Folyamatosan csak keresi a szavakat, emiatt nem is nagyon szeret beszélgetni, legfeljebb levelezéssel mert úgy meg tudja fogalmazni a mondanivalóját, de ott is csak az alap szavakat használja. Viszont olvasáskor komolyabb nyelvezetű szövegeket is megért.

Szóval nincs nyelvérzék... Akkor minek lehet hívni, tehetségnek? Előző év végén már ott tartott, hogy napi 4-5 órát tanult csak az angolra, és utána jött a magyar. Matekkal meg életében otthon még nem foglalkozott mégis kiemelkedően jó belőle.

2018. szept. 28. 15:58
 3/15 anonim ***** válasza:
54%
Mi a betegségének a neve?
2018. szept. 28. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Semmi. Volt iskolapszichológusnál, ő nem talált semmit. Beutalta egy másik orvoshoz, de ott is teljesen egészségesnek lett nyilvánítva.
2018. szept. 28. 16:01
 5/15 anonim ***** válasza:
Te látod, te ismered. Szerinted? 8 éve bukás közelében van a saját anyanyelvéből!
2018. szept. 28. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Nekünk sem tűnik úgy hogy valamilyen betegsége lenne. Főleg a memóriájával lehet probléma valószínűleg, de az "családi örökség". Én se voltam sose jó egyik nyelvből se, nyelvvizsgám a mai napig nincs (de szerencsére ez nem akadályozott az elhelyezkedésben). Nekem például középiskolában egy rövidebb verset 4-5 óráig tartott megtanulni, míg sokaknak elég volt 10 perc is. És most öcsémnél még durvább a helyzet, tavaly az egész tavaszi szünetét 1 darab 6 vagy 8 versszakos versre áldozta és még így is csak félig tudta elmondani feleléskor.
2018. szept. 28. 16:24
 7/15 anonim ***** válasza:
72%

Ês az jobb, ha valakit felvesznek, de nem kapja meg a diplomáját, mert nincs meg a nyelvvizsgája?

Egyébként olyan, hogy nyelvérzék, nincs... Ha mégis, az 30% érdeklődés, és 70% szorgalom...

2018. szept. 28. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Jobb. 8-an végeztünk úgy hogy nem volt nyelvvizsgánk, legalább ötünknek azóta sincs és nincs is rá szükségünk. (Mint írtam a jelenlegi munkahelyemre is felvettek mérnöki pozícióba úgy hogy nincs, plusz még két másik volt osztálytársamat is velem együtt.)
2018. szept. 28. 16:43
 9/15 A kérdező kommentje:
De inkább térjünk vissza a kérdéshez. Semmivel sem lehet kiváltani akkor majd a nyelvvizsgát felsőoktatásba való jelentkezéskor?
2018. szept. 28. 16:44
 10/15 anonim ***** válasza:
72%

Ha tényleg úgy van, ahogy leírod, nem a nyelvérzékkel, hanem a koncentrálással van baj.

Lehetetlen, hogy egy vers megtanulására egy hét ne legyen elég egy normálisan tanuló diáknak.

Valahogy úgy tűnik, hogy bebeszélte magának, hogy a nyelvek - legyen az idegen vagy saját - neki nem mennek, családi örökség stb.

Össze kellene szednie magát, és megtanulni ugyanúgy odafigyelni a nyelvre is, mint azokra a tárgyakra, amelyek érdeklik.

Mert szétszórt a figyelme, elkalandozik, itt van a kutya eltemetve.

2018. szept. 28. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!