Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Középsuliba járok de itt ahol...

Középsuliba járok de itt ahol vagyok nem lehet emelt szinten érettségizni, de sulit váltani nem szeretnék. Nincs erre más lehetőség csak iskola váltás?

Figyelt kérdés
Köszi a válaszokat!

2021. júl. 7. 18:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
98%

Mármint fakultáció nincs, ami felkészít emelt szintre? Ha erről van szó, akkor a közeledben lévő középiskolákat kell megkeresni, és esetleg oda járni csak faktra. Ez megoldható, nálunk is volt egy "külsős" kémia faktos diák.

Ha konkrétan emelt szintű érettségire gondolsz, akkor az behívó alapján működik, nem feltétlen a saját iskoládban fogod megírni, de ehhez nem kell sulit váltani.

2021. júl. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%
Emeltre jelentkezhetsz minden további nélkül, simán. Felkészülni vagy egyedül, vagy magántanárral, vagy másik suliban tudsz, ha nálatok akkor nem készítenek fel. Sulit nem kell váltanod. Esetleg kereshetsz mást, aki szintén akar emeltezni, és ketten máris többen vagytok
2021. júl. 7. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
80%

Olyan nincs, hogy nem lehet emeltezni.

A saját iskoládban kell jelentkezni, de az emelt érettségiket általában idegen iskolában szokták megírni a tanulók.

2021. júl. 7. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
#1 , Hát fakultáció sincs, meg megkérdeztem a suliban az egyik tanáromat, és ő mondta hogy nálunk ebben a suliban nincs lehetőség emelt érettségire.
2021. júl. 7. 18:59
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez az, hogy abban az iskolában.

Mint írtam, általában idegen iskolába helyezik ki az embereket, hogy ott írják meg az emelt érettségit!

2021. júl. 7. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
88%
Ha a tantárgy van, de fakultáció nincs attól még jelentkezhetsz. A fakultáció helyettesíthető magántanárral, szorgalommal, tanuló társsal... Ha konkrétan az adott tárgy nincs akkor ja, át kell menni máshova.
2021. júl. 7. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
79%
Ha nincs fakt, akkor marad a magántanàr, tudom milyen. Én ugyanúgy jártam.
2021. júl. 10. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Konkrétan németből nem érettségizhetsz emelten, vagy németül valamelyik tantárgyból nem?
2021. júl. 14. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
#8, németből, mert elvileg az iskolában erre nincs lehetőség csak közép szinten.
2021. júl. 15. 05:52
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Olyan nem létezik, hogy az iskolád nem enged téged emelt szintre jelentkezni. Nincs joguk ahhoz, hogy azt mondják, hogy nem jelentkezhetsz. Szólsz a tanárnak, hogy emeltezni fogsz, és kész, neki meg onnantól kötelessége azt jelölni. Ennyi. Ezt nem az iskola dönti el, hanem te. Még akár honvédelmi ismeretekből is vizsgàzhatsz, hiába nincs semmi közöd a tantárgyhoz, csak előtte osztályozót kell tenned(mert gimis vagy, ha nem lenne jogviszonyod még az sem kéne).

Az emelt egyébként sem a te iskoládban lesz, megyénként kijelölnek iskolákat, és oda kell menned majd ahová kiosztanak.

2021. júl. 15. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!