Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szeretnék beiratkozni pszichol...

Szeretnék beiratkozni pszichológia szakra, hogyan vágjak neki?

Figyelt kérdés
1 éves baba anyukája vagyok. Szóval ha majd lehet, akkor gyes mellett tanulnék. 24 éves vagyok és az egyetemi képzésekről, felvételről hírből sem tudok semmit. Hiába megyek fel bármilyen oldalra, semmilyen információt nem találok a képzésekkel és a felvétellel kapcsolatban (gondolom, mert most nem a felvétel ideje van). Nagyon nehéz tájékozódnom! Szeretném megtudni, hogy hova érdemes menni (Bp.-i vagyok), milyen követelmények vannak, milyen hosszú a képzés, állami vagy költségtérítéses és hogyan, mennyit kell fizetni, ha kell. Elsősorban gyerekekkel szeretnék foglalkozni. Egyáltalán mikor van felvétel az egyetemekre? Segítsetek, légyszi... Ja és sima érettségim van. Hogy vannak a pontok? Az érettségim nem volt túl fényes, magyar 4 vagy 5 (már nem emlékszem, de persze megvan a bizim), matek 2, töri 2, német 3, számtek 5... Van így esélyem egyáltalán? Nappali is meg levelező is érdekel.
2010. aug. 27. 10:24
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
42%
sehogy,pluszpontokkal is kevés,igaza van a harmadiknak és amit írtál szép,hosszú ,mesét az hülyeség,én négy évig készültem az érettségire,úgyhogy nem lepett volna meg,ha előtte csak két-három napom lett volna készülni,de tanulhatsz mást is,ahová nem kell sok, nem pszichológiát
2010. aug. 28. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim válasza:
77%

Hát én remélem hogy sikerül, de ha mégsem akkor szerintem próbáld meg a kineziológiát. Igaz én úgy tudom, hogy ez csak egy tanfolyam és persze nem ad olyan képzést mint a pszichológus, de itt is foglalkozhatnál a gyerekekkel.

Ha érdekel nézd meg, itt a kineziológiáról van egy kis leírás: [link]


Azért én szurkolok neked hogy sikerüljön a pszichológia szak, ez legyen inkább csak egy B terv:)


Sok sikert:)

2010. aug. 30. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim válasza:
Szia, egy két módosítás... idén már 500pontos felvteli rendszer van (idén februárban már csak a jövő szeptemberi kézésre tudsz jelentkezni) szóval a pontok amiket előtem írtak ugyanúgy maradnak, csak a plusszpontok változnak. Összesen százat lehet elérni, a gyesért 40 avgy 50 opnt jár nem tudom pontosan, emeltszintért 50 (csak hogyha felvételi tantárgyból elemletez)nyelvizsga középfok 28pont felsőfok 40. A ponthatárok is már kicsit lejjebb mentek nappalin Budapesten még midnig elég húzós (elte 439, károli 421) viszont levelezőn: debrecen 410, (a töbi helyen nem nagyon indul levelezős szak, csak fizetős formában, gondolom az nem játszik. A túljelentkezésről csak annyit hogy statisztikák szerint fejlődő ágazat, szóval évről évre egyre több pszichológusra van szükség :) Különben hogyha nem kimondottam pszichológus akarsz lenni, akkor tudom ajánlani gyógypedagógiát pl. ami nagyon közel áll hozzá, és könnyebb bekerülni. Ha a felvi.hu-n ha nem igazodsz ki érdemes elmenni egy könyvtárba, ott biztosan megtalálod Felsőoktatási felvételi tájékoztató tavalyi, vagy pár hónap múlva már az idei kiadását is, azon (szerintem) jobban el lehet igazodni. Különben jól teszed hogy nem érkelenek a rosszindulatú kommentek, a pszichológia gyönyörű hivatás, nekem is ez a célom, és neked is sok sikert kivánok, hogy elérd amit szeretnél :)
2011. okt. 19. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
Jelentkeztél végül pszichológiára? Engem idén vettek fel, és várom az első babámat. Az érdekelne, mik a tapasztalatok.
2015. okt. 2. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 Hannibal33 válasza:
100%

11.01: Te egy gyökér vagy, tele rosszindulattal. Akinek menekülni kell otthonról 16 évesen, annak talán nincs olyan lelkiállapota, hogy segítséget reméljen bárkitől is, és kérdezgesse az osztálytársait.

Egyszerűen nem értem, minek jössz ide sértegetni bárkit is. Ebből is látszik, hogy a diploma mellé emberséget nem adnak!

2017. ápr. 15. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 Hannibal33 válasza:
Érthetetlen számomra, miért ilyen komoly a felvételi. Ahány pszichológust láttam életemben, mind tudatlan volt, még alapvető empátiát sem láttam bennük, pedig ahhoz nem kell iskola. Kb. olyan stílussal is találkoztam, mint itt az egyik hozzászóló. Én az ilyet max. WC-t pucolni engedném az intézménybe. Biológia ezerrel, mintha az ember csak egy darab hús lenne.
2017. ápr. 15. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!