Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 2 éves érettségi felkészítőn...

2 éves érettségi felkészítőn lehet emelt tárgyakat választani?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az lenne a kérdésem, hogy szakmunkás vizsga megszerzése után, a 2 éves érettségi nappali tagozatos felkészítő képzésben lehet-e emelt óraszámban tanulni kiválasztott tárgyakat, valamint emelten érettségizni?


Általános iskolában nem igazán kedveltem a tanulást, nem is tanultam, 3,8 lettem csak..

De szakmunkásban beleszerettem a tanulásba,ráéreztem az ízére.. És igen, azért nem gimnáziumba mentem, mert féltem, hogy nem fog menni, holott felvettek..


A szakmunkást ötössel jártam végig, mondhatom könnyedén. Szinte tanulás nélkül. Órákon eléggé figyeltem, és jól ment minden..


A tanáraim mondták, hogy van eszem, és, hogy menjek egyetemre..


Sokat gondolkoztam rajta, hogy milyen szakot válasszak egyetemen, mert gőzöm se volt szakmunkásban még erről. Csak abban voltam biztos, hogy egyetemre mindenképp szeretnék menni, mert hatalmas tanulási vágyam van. Egyébként ez miatt az emberek nagy százaléka, főleg a korombeliek STRÉBERNEK neveztek mindig, és nem igazán voltak barátaim..


Sok beszámolót láttam YouTube-on, és olvasgattam is, teszteket töltöttem ki és a szívem azt válaszolta, hogy jelentkeznem kellene az állatorvosira.


Egyszerűen imádom az állatokat, és csinálnám ezt az egész életemben.

Igen.. Tudom, hogy baromi nehéz, de érdekel az egész.. Komolyan.


Így, hogy nem gimnáziumba jártam lehet egyáltalán esélyem bejutni az egyetemre? Tudom, hogy M.O-on egy állatorvosi egyetem van..


Minden hasznos választ nagyon megköszönök és zöld pacsival díjazok! Köszi! :)


Bocsi, az írásombol nem derült ki, hogy most fogom kezdeni ősszel a képzést.



2021. júl. 11. 19:40
 1/4 A kérdező kommentje:
Ja, ez lemaradt: Fiú vagyok, ha ez számít.
2021. júl. 11. 19:51
 2/4 anonim válasza:

Szia igen én is most éretségizttem volt osztálytarsam aki emelt angolozott vagy emelt infózott

Annyi a lényeg hogy legyen egy tanár aki feltud készíteni ugye az emelt tantárgya

(Én is 2 éves éretségire jártam)

Nagyon jó ezt hallani hogy van még aki szívesen tanul nagyon sok sikkert kívánok neked a tanulásban!!!! És ne foglalkozz az osztálytársaiddal! Ne engedd hogy hatással legyenek rád!

2021. júl. 11. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hát nincs kizárva hogy magántanárral kell majd felkeszulnőd mert nem biztos hogy fel fognak emelt érettségire készíteni majd az oszival beszélj minél hamarabb a lehetőségekről ha meg állatorvos szeretnél lenni akkor a bioszt kell emelt szinten teljesítened és kémiát vagy fizikát emelt szinten
2021. júl. 13. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen, a magántanárra én is gondoltam. Osztályfőnökkel mielőbb egyeztetek! Igen.. Biosz kell és kémia, tudom.
2021. júl. 13. 03:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!