Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyi időt vesz igénybe 3...

Mennyi időt vesz igénybe 3 műszak mellett felkészülni emelt törire, és közép biosz érettségire illetve nyelvvizsgára? Belefér egy tanévbe vagy inkább menjek a biztosra és legyen kettő?

Figyelt kérdés
Idén érettségiztem le, későn jöttem rá hogy tovább szeretnék tanulni. De mivel anyagilag senki sem támogat ezért muszáj dolgoznom. Emellett viszont kicsit körülményes. De hiszem hogyha nagyon akarom akkor össze fog jönni. Csak az a baj a környezetem lehúz, és azt érzékeltetik hogy ez esélytelen. Esetleg valakinek van valami pozitív tovabbtanulós élménye? Úgy értem.. "azt hittem hogy lehetetlen, mégis sikerült" féle sztori. Szívesen olvasnám.

2021. júl. 15. 07:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
82%

Ne törődj azzal, hogy a környezetednek mi a véleménye!

Zárd ki a figyelmedből.

Következetesen haladj a célod felé.

Nem számít, hogy 3 műszak. Szabadidőd akkor is van. Használd tanulásra.

Az idő így is, úgy is elmúlik. Használd értelmes dolgokra,

arra, hogy építsd magad.


A "környezeted" nem fog téged eltartani, ha képzetlen maradsz.

Ma már az érettségi egyenlő a nullával. Alap, amire építeni kell.


Arra is figyelemmel kell lenned, hogy minél tovább húzod az időt a továbbtanulással, annál inkább elévülhet az alaptudásod is.

Most még benne vagy a "verkliben", még "diákfejjel" tudod belevetni

magad a továbbtanulásba.


TARTS KI! A rosszindulatú, esetleg irigy "lehúzóknak" mutass fityiszt, toll a fülükbe.

2021. júl. 15. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
80%

Jó beosztással, jó tanulási programmal belefér!

Hajrá!

2021. júl. 15. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
94%

Persze, hogy sikerülhet!


Biztos lesznek mélypontok de semmiképp sem add fel! Kitartást! :)


Mit szeretnél egyébként tanulni?

2021. júl. 15. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
56%
én 2 emeltre készültem fel (emelt bioszra középről és kémiáróla 0-ról), a nyelvvizsgát mellete nem vállaltam be, sztem első a felvételi, tehát az érettségi tárgyakra készülj, de ha számít a pontba, akkor próbálj arra is ráfeküdni
2021. júl. 15. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a pozitív válaszokat.

Nem gondoltam volna hogy azt mondjátok hogy ez lehetséges.

Ma már el is kezdtem bioszt tanulni.


#3

Pszichológiát szeretnék tanulni

Ha pedig nem jön össze akkor pedagógiát és ráépülve majd pzichopedagógiát

2021. júl. 15. 10:01
 6/14 anonim ***** válasza:
34%
Szerintem hagyd a bioszt és a nyelvvizsgát, inkább feküdj rá egy emelt Angolra, így legalább meglesz a törivel a 100 pluszpont.
2021. júl. 15. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
A biosz meg a nyelvvizsga az feltétel. Anélkül fel sem vesznek
2021. júl. 15. 10:40
 8/14 anonim ***** válasza:
78%

Nincs ilyen feltétel, én is pszichóra járok.

Ezek közül kettő tárgyból számolhatják a pontjaidat, minimum egyet kell kötelezően emelten, nyelvvizsga nem feltétel (bár az emelt Angol azzal egyenértékű, így azzal az is meglenne):

biosz/magyar/matek/töri/pedagógiai ismeretek/idegen nyelv

2021. júl. 15. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Hát nehéz az biztos,de nem lehetlen.Idősebb korban is lehet,csak kicsit nehezebb.Viszont a környezeted az ne érdekeljen.Az a te életed,nem az övék.Probálkozni és csinálni még mindig jobb,mint mondani hogy milyen jó lenne.Amúgy szerintem úgy is felehet fogni,hogy most felnőttként jutottál el oda,hogy készen állsz rá és elakarod végezni
2021. júl. 15. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
36%
most miért kell mindenkit lepontozni, inkább máskor nem is válaszolok.
2021. júl. 15. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!