Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit kell vinni kollégiumba?

Mit kell vinni kollégiumba?

Figyelt kérdés
Mi az ami nélkül egy kolis nem tud élni? Mik a legfontosabb dolgok, amiket jó ha nem hagy otthon az ember?

2021. júl. 17. 00:32
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ruhanemű , tisztálkodó szerek, papírzsebkendő, mobil ha szeretnéd hogy elérjenek, mobil töltő, jó ha gyógyszer is van nálad bár azt adnak ha kérsz,toll füzetek a tanulószobába bár az a suliba is kell, jó ha pénz is van nálad. hirtelen ezek jutnak eszembe de tuti van még pár dolog. Javaslom hogy egy cetlire írd fel amiket gondolsz hogy majd bepakolásnál ne hagyd otthon és ha valami még eszedbe jut azt is írd fel
2021. júl. 17. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Holnap reggel felkelsz, és ahogy telik a nap, szépen felírod, hogy milyen dolgokra van szükséged. Pl. Fogat mosol, zuhanyzol: fogkefe, fogkrém, tusfürdő, törülköző. Felöltözöl: ruhák. Megnézed az üzeneteidet: telefon, töltő.
2021. júl. 17. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Középiskolai vagy egyetemi kollégiumról van szó?
2021. júl. 17. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
85%

Mindig három szempont alapján listázom ki, mire van szükségem a kollégiumban: a, személyes higiénia b, alapvető higiénia és c, egyebek.


Személyes higiénia:

- tusfürdő

- sampon (+ balzsam, egyéb kutyafa_sza, amit belekensz a hajadba)

- arclemosó/arcradír/arckrém + vattakorong, ki mit használ az arcára ugyebár

- fogkefe, fogkrém, szájvíz, fogselyem

- dezodor, parfüm/testpermet

- fültisztító pálcika

- borotva + borotvahab/epilátor/gyanta..., ki mit használ



Alapvető higiénia

- mosogatószer + mosogatószivacs

- szemeteszsák

- WC papír

- konyhai törlőkendő/nedves törlőkendő

- edénycsepegtető/konyharuha (ha inkább törölgetni szereted az edényeket)

- légfrissítő

- WC illatósító golyó (nem tudom, mi a pontos neve, de szerintem érthető, mire gondolok)

- Domestos (valamivel fel kell takarítani egy jól sikerült este után :DD)


Egyebek

- edények, lábasok, serpenyők, fanalak, merőkanál..., minden, amire szükség lehet főzésnél

- evőeszközök, tányérok, poharak, bögrék

- ruharendező, vállfák

- adott évszaknak megfelelő ruhák, cipők, papucs, esernyő stb.

- dobozok, amikben lehet tárolni minden számodra fontos dolgot (higiéniás cuccoktól kezdve bármit)

- konzervek, készételek (tésztaételek, poralapok, zacskós leves), fűszerek, étolaj, tészta, tojás

- hajszárító, ruhaszárító, csipeszek

- vízforraló

- ventillátor

- valami normális bőrönd/utazótáska, ami bírja a gyűrődést

- személyes iratok

- telefon, töltő, füllhallgató

- pénz :D

2021. júl. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
#3 középiskolai:D
2021. júl. 17. 15:36
 6/10 A kérdező kommentje:
#4 nagyon szépen köszönöm, rengeteget segítettél:3
2021. júl. 18. 00:11
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nincs mit! :))
2021. júl. 18. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Gumi, síkosító.
2021. júl. 20. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
#8 nagyon fontos ez a 2 dolog egy lánynak, főleg úgy hogy lány kollégiumba megyek:D
2021. júl. 21. 15:36
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy írta-e valaki, de vízforraló is nagyon hasznos tud lenni. Ezen kívül külön papucs a szobába és külön papucs a zuhanyzóba, nehogy elkapj valamit. WC-deszkát is fertőtlenítheted valamivel, arra is vigyél valamit. Amit nálunk a kolis csoportban a legtöbbször szoktak kérni (igaz, egyetemi): csavarhúzó, telefon/laptoptöltő, cipősdoboz, esernyő. És amit néha én hiányoltam: cellux, olló. Remélem tudtam még valamicskét segíteni. :)
2021. júl. 31. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!