Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi van akkor, ha nem akarok...

Mi van akkor, ha nem akarok tanulmányi szerződést aláírni?

Figyelt kérdés

Szeretnék tanulni, estin, munka mellett. Váltott műszakban vagyok, össze vissza, szóval éppen, ha nagyon akarná a főnök, akkor megtudná csinálni a beosztást úgy, hogy a heti 1-2 nap pont szabad legyen.

De ezzel riogattak, hogy tanulmányi szerződés kell, ha tanulni akarok. Az engem több évre odakötne, amit én nem szeretnék.

Más is tanul, nem írt alá semmit.

Szerintem csak szimplán elkezdte a sulit, és így kérte a beosztást..



2021. júl. 17. 11:17
 1/8 anonim ***** válasza:
40%

Pár éve voltam ilyen helyzetben. Velem is alá akartak iratni, de szerencsére végül levettek részállasba.


Soha ne írj ilyet alá. És ne engedj az érzelmi zsarolásnak se(nekem azt mondták, hogy ha elmegyek tanulni akkor a többiek dolgoznak majd helyettem. Erre az volt a válaszom, hogy aki meg szül és gyesen van ahelyett is mi dolgozunk). Hozzatennem nem olyan egetrengetoen sok volt ott a meló, hogy havi 1 hétre ne tudtak volna nélkülözni.


Legfeljebb amikor írjak a beosztást megkered az illetékest, hogy azok a napok legyenek szabadok.

Simán megoldható.

2021. júl. 17. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
64%
Soha ne írj alá határozott idejű munkaszerződést. Én pályakezdőként szívtam be ezt. Ígérgettek fűt-fát, hogy aláírok 1 évet és betanítanak, de fasza lesz. Aztán pár héttel később elkezdődött a csesztetés, baszogatás. Sokszor férfi létemre a sírógörcs kerülgetett olyan volt a helyzet. Nem bírtam felkellet bontani a határozott idejű szerződést és fizethettem a több százezres kötbért. Teljesen tönkretett. Magyarban (főleg ha még pénz is van a dologban) nem szabad megbízni, ígérni bármit lehet.
2021. júl. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
54%
Mit veszthetsz vele?
2021. júl. 17. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Semmi nem kell. Én is tanulok munka mellett, a kutya sem tudja, nem is emlegetem senkinek.
2021. júl. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Már tavaly is akartam tanulni. Azt mondta egy ott dolgozó, kezdjem el és ne szóljak senkinek.

Hát én hülye voltam mert akkora már kérdeztem a vezetőt. Azt mondta engedélyt kell kérni és kell szerződés.. így letettem róla. Már egy évem meglenne a suliból.. más vezető megoldotta a beosztottjanak, hogy akkor szabad legyen mikor suli van. Az enyém meg ilyen..

2021. júl. 17. 16:15
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén, ha te meg tudod oldani azt, hogy bejárj, akkor a cégednek ehhez mi köze? Semmi. Én is meg tudom oldani, 24/48-ban dolgozom, és ennyi. Esetleg a nemi élethez nem kell engedély lassan a munkahelytől? Nevetséges. Ne szólj senkinek, menj tanulni, ha akarsz, hogy legyen egy jobb szakmád, és minél hamarabb lépj erről az undorító bohóc helyről!
2021. júl. 17. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Úgy tudom megoldani, ha úgy írja a beosztást ahogy kérem. És itt ez lesz a baj. :D volt olyan, aki kérte, hogy pl a szombat legyen szabad. De péntekre betette éjszakára. Tehát szombat reggel ment haza. Ilyenek.

Hiába szabad a nappal, ha alszol.

2021. júl. 17. 17:04
 8/8 anonim ***** válasza:
Én egy gyárban dolgoztam 3 műszak mellett jártam főiskolára anno. Pénteket kikértem szabinak vagy elengedtek és mentem vagy nem és kihagytam az órákat. Szombaton el tudtam menni. Volt olyan, hogy éjszakás műszak után mentem a suliba. Nem volt kellemes de volt mikor nem tudtam máshogy megoldani. Semmilyen tanulmányi szerződést nem írtam alá.
2021. júl. 18. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!