Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A húgom idén lesz nyolcadikos,...

A húgom idén lesz nyolcadikos, ha online oktatás lesz november körül ahogy néhányan gondolják, hogy fog így jól felvételizni?

Figyelt kérdés
Főleg arra gondolok ha a felvételi előkészítői onlineba lesznek, és kicsit aggódunk h fog így 40-40es felvételit írni a kinézett iskolába?

2021. júl. 18. 11:10
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát valamivel nehezebben, de azért felvételiztek idén is sokan nagyon jó eredménnyel. Persze, tanárok nélkül még jóval nehezebb a félkészülés egy nyolcadikosnak, de a legfontosabb az előző évek feladatainak átnézése, hiszen a típusfeladatokat kell jól begyakorolni. Ezt pedig tulajdonképpen otthon is meg tudja csinálni, csak segíteni kell neki egy kicsit pluszban.

Az a lényeg, hogy ha esetleg online oktatásra térnénk át megint, akkor ne ezen pákikoljon az egész család, mert az a húgodban is azt az érzést fogja kelteni, hogy ő ezt így nem fogja tudni jól megírni, amitől végül a teljesítménye is romlani fog. Támogassátok, ha lehet, tanuljatok vele valamennyit vagy ellenőrizzétek az általa megírt feladatokat (megoldókulcs alapján természetesen, nem csak úgy fejből), és ha valami nehézsége van, és van rá lehetőség, akkor keressetek neki esetleg külön tanárt néhány alkalomra (vagy akár te is segíthetsz neki, hiszen valószínűleg már megtanultad azokat a dolgokat, amiket ő). Ne arra koncentráljatok, hogy milyen hátrány éri az online tanulás miatt, hiszen az mindenki mást is érint, hanem próbáljátok meg a legjobbat kihozni a helyzetből. Őt pedig, mint mondtam, végképp ne ijesztegessétek azzal, hogy így biztosan rosszabb lesz a felvételije. Valakikre kimondottan jól hat az otthoni tanulás. Rá lehet, hogy pont nem lesz túl jó hatással, de ha megadjátok neki a lehető legtöbb segítséget és "mentálisan" is támogatjátok, akkor nem lesz semmi baj. :)

2021. júl. 18. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egyáltalán nem biztos,hogy lesz online oktatás,az átoltottság és egyéb okok miatt,persze az esély mindenre meg van.


De a kérdésre válaszolva:

Én pár éve felvételiztem gimnáziumban. Mégpedig minden nemű tanári segítség nélkül.

Nem jártam semmilyen előlészítőre sem.


Egyénileg,magam készültem fel.

Szorgosan töltögettem ki a felvételi feladatlapokat az internetről. (Ha érdekel,itt mindegyik feladatsor fel van töltve: [link] )

És vettünk is a Mzaiktól felvételire fekészítő feladatgyűjteményt.

Itt van a magyar,amit vettünk: [link]


És itt van a matek is: [link]


És tök jól is sikerült a felvételim,fel ios vetteka kiszemelt gimnázium,kiszemelt tagozatára.

Pedig nem jártam felkészítőkre és nem is voltam az a szorgalmas gyerek,

De ezt komolyan vettem.


Nem azt mondom,hogy a húgod ne járjon felkészítőkre,de ha már csak ezekre támaszkodik,amit az imént mondtam és tényleg ezekből ki is maxolja magát,már jól fog neki sikerülni a felvételi.


Egyébként az előkészítők úgy zajlanak az iskoláknan,hogy atanár kiosztja a feladatsort,a gyerekek megcsinálják 45 perc alatt és együtt leellenőrzik.

Szóval nem mindenkinek jön be.

2021. júl. 18. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat :)
2021. júl. 18. 13:36
 4/5 anonim ***** válasza:
fel lehet készülni.
2021. szept. 4. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A képességeket kell nézni szerintem. Ha jó képességű és okos, akkor nem lesz baj.


Én most fogok érettségizni.


Azzal bíztatom magam, és 8.ban is azzal bíztattam magam, hogy ha nekem nehéz volt akkor a többieknek is. Szóval itt nem kell nagyon okosnak lenni, csak okosabbnak lenni a többinél. És ha a digitális tanítás neki hátrány, akkor másnak is az lesz.

2021. nov. 15. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!