Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Általános orvosiról fogorvosir...

Általános orvosiról fogorvosira átjelentkezés vagy újra felvételizni éri meg jobban?

Figyelt kérdés
Idén szeptemberben mennék egyetemre. A sorrendben a négy általános orvosi kart írtam előre és csak egy fogorvosit (PTE) a végére. Szinte 100%, hogy valamelyik általános orvosira vesznek fel mert viszonylag sok pontom van. Viszont rájöttem, hogy nem szeretnék általános orvosira járni, hanem fogorvosira. Az ÁOK-kat azért írtam előre, mert anno nagyon nem tudtam dönteni és a szüleim ezt javasolták. Viszont most nem tudom hogyan tovább. Ha elkezdem az ált. orvosit elveszik két félévem minimum, és lehet, hogy az átjelentkezést se fogják engedni. Viszont kihagyni egy évet lehet még rosszabb, mivel jövőre valószínűleg lesznek szóbelik, és lehet olyan ponthatár emelkedés, hogy sehova se vesznek fel és bukott az egész.

2021. júl. 20. 17:13
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Átjelentkezni lehet, viszont mintha régebben 1 teljesített félév után láttam volna. (Ez lehet egyetem és tvsz függő)

Viszont szerintem érdemes lehet elkezdeni áokot, már csak amiatt is, hogy kicsit beleláss, mennyit, mit és hogyan kell tanulni. Lehet az első félévben mégis beleszeretsz.

Ha nem lehetne PTE-n átjelentkezni első félév után, akkor mindenféleképp beadnám a felvételim februárban, az átjelentkezést úgyis nyáron kell intézni, ha akkor meggondolnád magad, akkor nem tudsz már jelentkezni. Így akkor megadod magadnak az esélyt, hogy átjelentkezve, vagy felvételizve sikerüljön az álmod. :)

(Még egy plusz gondolat, hogy nálunk volt olyan, akit annó szegedre vettek fel és szeptemberben pótbeiratkozás után nálunk kezdtek… nem tudom, hogy ez protekcióval sikerült vagy valahogy máshogy, ők azt mondták hogy kérvényezték az átvételt és mivel nem iratkozott be mindenki, így a szabad helyre tudtak jönni. Talán még egy ilyet érdemes a felvétel után kérdezni, mikor már biztosan tudod az eredményt.)

2021. júl. 20. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a gyors választ! Még nem tudom hova vettek fel, az holnap után fog csak kiderülni.

Igazándiból azért hagynék ki egy évet, hogy dolgozzak egy kicsit, meg persze, hogy újra emelt érettségizzek. Hiszen a fok "csak" 5 éves. Nem tudom mennyire jó ötlet elkezdeni az ÁOK-t rossz lelki állapotban. Hetek óta rám tör a pánik ha arra gondolok, hogy az ÁOK-t kell elkezdenem :(

2021. júl. 20. 20:50
 3/9 A kérdező kommentje:
Meg persze az elvesztegetett államis félévekkel is gond lesz ha elmegyek az ÁOK-ra és ha csúszok az ÁOK-n vagy később a FOK-on nem tudom sajnos a tandíjat honnan kifizetni.
2021. júl. 20. 20:53
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy évet mész akkor nem fogynak el a féléveid. 12 féléved van (áoknál 14) akkor is marad 10 féléved a fokra.

Munka mellett nagyon nehéz tanulni. Én is tanulok, de nekem első a suli és utána a munka.

Hasonlóan terveztem, mint te, viszont én tudtam magamról, hogyha kihagyok egy évet, akkor mindennek vége. Nem fogok tudni visszamenni tanulni és munka be fog szívni annyira, hogy utána végképp nem akarok majd tanulni. Én örültem, hogy nem hagytam ki évet, még akkor is ha az átjelentkezéssel csúsztam és ezután nem lesz több államis félévem, ha esetleg tényleg valamin elcsúsznék. De hidd el azért nem törvényszerű a csúszás, ha lesz egy kis tapasztalod az áokkal, akkor tudni fogod, mit hogyan ossz be, hogy ne bukj. Akkor mégjobban látod, hogyha áokon lesz egy 4.20as átlagod, akkor tudni fogod, hogy nem lesz gáz máshol se. :)

(Időközben arra is rájöttem, hogy tényleg beszívna a munka, nyáron is nehezen engedem el a dolgot, főleg nehezen “tanítom” meg magam, hogy nem kell 40 órát dolgozni, csak mert nincs egyetem. Tudni kell pihenni is)

De ne állj ilyen rosszul a dologhoz. Az első évben eleve sokat vagy/tok együtt áokosokkal. (Csak pl tárgyak vizsgatételeinél odaírják, hogy foknak mi nem kell, az áokosokhoz képest) Ne írtózz a dologtól ennyire, lehet tényleg beleszeretsz, ahogy bent vagy :)

Add meg az esélyt, főleg hogy egyetemen tényleg más, lehet hogy a te tapasztalatod a teljes ellentéte annak amit előtte gondolsz. (Nekem csoporttársaknál volt ugyanez mindkét irányban. Imádta idejött -> ”megutálta” de volt a család bíztatta, kétséges volt -> beleszeretett az egészbe)

2021. júl. 20. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a bíztatást! Azt megkérdezhetem, hogy te mit tanulsz?


A fogorvosira szeretnék járni mindenképp, mivel az családbarátibb, főleg nőként. Az nem kérdés, hogy átjelentkeznék. De pl ha átjelentkezek, akkor mekkora az esélye, hogy elutasítják? Mert lehet jövőre az idei pontjaim nem lesznek elegek.

2021. júl. 21. 06:57
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Meg szabad kérdezni most hány pontod van?
2021. júl. 21. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Persze! Most 420 pontom van
2021. júl. 21. 10:13
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben azt csinálnám, hogy kipróbálnám az első félévet, hátha tetszik és ott maradsz. Ha nem, akkor még mindig van esélyed újra felvételizni 420 pont már elég jó , ha májusban újraírod az egyik emeltet, ha pár ponttal is jobb lesz már biztos a bejutásod. Sajnos az átiratkozással nincsen tapasztalatom, de van ahol még akkor sem fogadják el a tàrgyakat, ha ugyan az lényegében, nekem a fentebb említett egy biztonságosabb verzió. Igaz így elfogy egy államis féléved a 14ből (osztatlanon max 14 félév államis), de a fogorvosi csak 10 félév , így marad még 3 féléved amit kihasználhatsz, ha szükséged lesz rá. Az évkihagyás ne riasszon el, engem tavaly nem vettem fel, életem egyik legjobb éve volt. :)
2021. júl. 21. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 kelemen502 válasza:
100%
Tudomásom szerint lehetőség van arra , hogy 1 év ÁOK után átjelentkezz FOK-ra az egyetemednél . A tantárgyaid egy részét el tudod ismertetni , a többiből (pl anyagismeret) meg le kell vizsgáznod pluszba . Kérdezd meg a tanulmányi osztályt, hogy az adott egyetemen ez hogy működik.
2021. júl. 27. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!