Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jövőre tervezek egyetemre...

Jövőre tervezek egyetemre jelentkezni, de mire?

Figyelt kérdés

Először az Agrár szakok közül szerettem volna választani, de sajnos a vélemények, tapasztalatok nagy része szerint, elhelyezkedni nem fogok vele sehol, akkor lenne értelme ha nekem/családnak lenne alapból földünk/állataink vagy legalább ehhez tőke, de munkát nem fogok találni ezekkel a végezettségekkel.


Engem nagyon sok minden érdekel, mindenre nyitott vagyok és szeretnék tanulni. Azt szeretném tudni milyen szak és azonbelül milyen szakirányokat láttok most olyannak, amivel később el is tudok helyezkedni és lehetőleg nem a minimálbérért dologozom majd több év tanulés után.


A felvi.hu-n megtaláltam az összes alapképzést, mesterképzést és szakirányú továbbképzéseket, aminek először megörültem, de most ugyan olyan tanácstalan vagyok.. merre kéne indulni.


Szeretnék tőletek tanácsokat kérni, akik egyetemet végeztek, most csinálják, bármilyen tapasztalat, bármilyen vélemény.


Teljesen elveszett vagyok most.



2021. júl. 24. 15:09
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia. Az alábbi videók szerintem nagyon hasznosak (angolul vannak, remélem ez nem gond). A videók elsődlegesen amerikaianak szólnak, de szerintem így is nagy segítség lehet.

https://www.youtube.com/watch?v=X05MTkeDCvo&t=1s

https://www.youtube.com/watch?v=jhjwcLS4mGw

https://www.youtube.com/watch?v=AkZw8KOLWKI

...ezeken kívül az összes Shane Hummus videót bátran ajánlom. Számomra nagyon hasznosak és érdekesek.


Az OKTONDI nevű youtube csatorna is nagyon jó. A videókban magyar egyetemisták beszélnek arról a szakról amire éppen járnak. Ez majd akkor lesz igazán hasznos ha kitaláltad hova akarsz menni és melyik szakra.

2021. júl. 24. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mik az erősségeid? Miben vagy jó? Milyen jellegű munkát képzelsz el magadnak?
2021. júl. 24. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

2/2: Oh remek kérdések.


Inkább az egyetlen, de hatalmas gyengeségemet említeném, a matek. Egy sz.ros érettségi miatt (meg persze minden azt megelőző évben) szerintem szószerint épp hogy csak nem vért izzadtam miatta. Nem tudok számolni. Nem értem. De ezt egy kicsit sem..


Ezenkívül bármi jöhet.


Sajnos elképzelni sok mindenben tudom magam, amiatt mert érdeklődő vagyok.

Így erre konkrétabban nem tudok válaszolni. A biológia kiefejezetten érdekel, ahogy más tudományágak is, de ez kifejezetten. De ennek ellenére bármiben meglátom a szépséget! Tehát csak ismételni tudom, nagyon érdeklődő vagyok és nyitott!


Bármit is meghallgatok, amihez nem kell erős vagy bármennyi matek.



UI: Aki olvassa mindegy mit végzett, hol, hogyan mindenkinek várom a beszámolóit. Minden élmény, tapasztalat számít most!

2021. júl. 24. 21:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!