Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nappalis ápoló szak mellett...

Nappalis ápoló szak mellett dolgozni?

Figyelt kérdés

Lehetséges egyetemi nappali ápoló szak mellett annyit dolgozni, hogy az ember el tudja tartani magát?

Gondolom nem csak az órák és a tanulás veszik el az időt, hanem vannak gyakorlatok is igaz? Ezek órarendbe vannak építve? Vagy mindenki akkor csinálja amikor tudja?

Nagyon hálás lennék a tapasztalatokért, véleményekért, ötletekért.


Picit off: 23 évesen késő/ hülyeség belevágni az ápoló képzésbe?



2021. júl. 25. 08:17
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ismerősöm van aki kb 23 évesen kezdte az ápoló bsc-t, viszont neki már volt egy okj-s ápoló végzettsége, így kb havi 60-80 órában dolgozott kórházban. Ami nehézséget láttam ebben, hogy vasárnapra és hétfőre osztották be és sokszor éjszakásnak… Képzeld el milyen lehet egy vasárnap esti műszak után bebatyogni a suliba és ott tanulni még 8-tól kitudja meddig.

Szerintem ebből viszont nem nagyon tudta magát fenntartani, max úgy, hogy otthon lakott és kiesett az albi része.

Ha nagyon kell, akkor viszont diákmunkával lehet valahogy okoskodni, de nem tudom mennyire lehet csak így megélni. Azért ne felejtsd el hogy ez egy nappalis szak (= teljes állásnak gondolják az oktatók és nehezebb megbeszélni, hogy te dolgozol) és igen, gyakorlatok vannak az órarendben, egyedül klinikai gyak nincs benne az elején, így valamennyire tudsz tervezni, de bármikor lehet olyan hogy késik az oktató 15-20 percet és csúszik a nap.

Igaz most kicsit érdekes év volt, de itt megtudod nézni az órarendet. (Hibrid hibrid oktatás miatt, előadások online, gyakok bent voltak és hogy a vidékieknek ne legyen szívás az egész félév, így egyik héten csak online volt ea, másikon csak gyak bent)

[link]

Itt ha megnézed, ha ügyesen osztod be az időd, akkor hétvége felé egész jól tudsz dolgozni, de pl gyakos hétnél ha 2es csoportban vagy, akkor elég nehéz megoldani a dolgokat. És azért ne felejtsd el, nem elég csak úgy számolni, hogy szerdán 15-16tól dolgozól, csütörtökön is 14től meg kb egész pénteken és marad az egész hétvége, mert valamikor tanulni is kell.

2021. júl. 25. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
96%

Egyáltalán nem hülyeség elkezdeni, még később sem.

Dolgozni is lehet tudnál, bár biztosan fárasztó lenne. Ha levelezőn járnál, biztosan könnyebben össze tudnád egyeztetni a munkát és a sulit

A gyakorlatok egy része az órarendbe volt beépítve, másik részét magadnak kell megszervezni (legalábbis nálunk így volt)

2021. júl. 25. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!