Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan készülhetnék fel 1 év...

Hogyan készülhetnék fel 1 év alatt emelt kémia érettségire egyedül, ha cél a kb. 85% körüli eredmény ?

Figyelt kérdés

A mozaik vagy a Villányis könyveket szerezzem be esetleg mindkettőt?


Ismertek hasznos internetes oldalakat Facebook csoportokat, amik segíthetnek a felkészülésben?


Mennyi idő ráfordítással sikerülhet?



2021. júl. 25. 11:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Online le tudod tölteni mindkettő könyvet, ha kellenek, írj.

Én a mozaikos könyveket ajánlom, azokban le van írva minden fontos. De a legjobb a követelményrendszer kidolgozása a két könyvből, és így megtanulod az anyagot is valamennyire, ha leírod.

Kísérleteket nézhetsz youtube-on, azokat is ajánlom, mert azok is kelleni fognak erősen. Más oldalakat sajnos nem ismerek, azokra várom a többiek ihletét. Esetleg talán mostly chemistry memes oldal, de az annyira nem komoly :D Vagy instán a nanokollofficial, de ez is csak szórakozásra :D Chemistry World még esetleg, ott olvashatsz kémiás híreket.

Azért egy év nem kevés idő. Ha tényleg beleteszel mindent, akkor meglehet azért, de tényleg készülni kell rá. Nem szabad eljátszani, készülj rá sokat!

Keress nyugodtan, szívesen segítek! :)

2021. júl. 25. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a mozaikos könyveken kívül a Villányis könyvek is sokat segítettek, főleg a számolásban, de elméletből is sok mindent könnyebben értettem meg általuk. Illetve én vettem külön könyvet a szóbelihez (maxim kiadó), az is nagyon jól jött. Nekem megvannak kidolgozva a kísérletek (nem sokat változnak évente), ha gondolod átküldöm.

1 év alatt simán összejöhet a dolog, ha tényleg komolyan veszed a tanulást és a rendszeresen foglalkozol vele (mondjuk napi 1 órát). :)

2021. júl. 25. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
A fenti hozzászólókhoz annyit tennék még hozzá, hogy lehet, hogy érdemes lenne megfontolnod a magántanárhoz járást is kémiából. Ugyan nem olcsó, de lehet, hogy ezen múlik majd a siker. 85% körüli eredmény emelt kémián kimondottan magas lécnek számít, s ha mondjuk 5% hiányzana, s emiatt nem vesznek fel, akkor minimum egy évvel később kezdheted csak el az egyetemet, egy évvel később végzel, így végül egy évnyi diplomás (valószínűleg a jelenleginél magasabb) jövedelemtől esel el. Ehhez képest amit heti egy kémiaóráért kifizetsz egy éven át (mondjuk 5 ezer Ft x 50 hét= 250 ezer Ft) nem sok.
2021. júl. 25. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


1-es és 2-es válaszoló írtam privát üzenetet.


3-as válaszoló próbálok kémia tanárt találni, de nem nagyon sikerül.

2021. júl. 25. 16:22
 5/11 anonim ***** válasza:
Merre keresel tanárt?
2021. júl. 25. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
#1-es esetleg nekem is át tudnád küldeni kérlek a Villányit?
2021. júl. 25. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Írj privátban ;)
2021. júl. 25. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nógrád megyében keresek
2021. júl. 25. 21:40
 9/11 anonim ***** válasza:
53%
Szia! Próbáld ki a biokemonline weboldal online felkészítőjét!
2021. júl. 26. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A 2021 leharcolt érettségizői csoportban több tanár is hirdette az online kémiaóráját. Nekem az egyik barátnőm szintén Nógrád megyében most érettségizett emelt kémiából, ha akarod, megkérdezhetem, hogy kihez járt.
2021. aug. 2. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!